To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Wywiad z masażystą

fizjo - 2013-12-29, 14:48
Temat postu: Wywiad z masażystą
Zawód masażysty cieszy się duża popularnością wśród młodych ludzi i choć wymaga on wielu predyspozycji, które początkowo wykluczają wiele osób, poprzez odpowiednie kursy można je posiąść bez większych problemów.

Praca masażysty to przede wszystkim długotrwały wysiłek fizyczny wykonywany na stojąco. Przyszli masażyści powinni być więc zdrowi, pozbawieni wad postawy, kręgosłupa, tendencji do żylaków i chorób zwyrodnieniowych rąk. Jak sprawdziłem Istotne są również cechy osobowości.

Ze względu na długotrwały kontakty z ludźmi najlepiej sprawdzają się osoby o dużej kulturze osobistej, takcie, wyczuciu i empatii. Masażysta powinien potrafić intuicyjnie czuć nastrój i osobowość osoby, którą masuje i dostosować do niej swoje zachowanie.

Ważnym dla Ciebie jest natomiast fakt, że polskie prawo nie reguluje tego, kto może wykonywać zawód masażysty. Więc jeśli tylko lubisz to robić jest to idealny sposób, aby dorobić w taki sposób na studiach.

Jednak ze względy na dużą odpowiedzialność zawodową, masażysta powinien być odpowiednio wykwalifikowany i wyedukowany. Prawidłowo zrobiony masaż przynosi ulgę i wiele innych korzyści klientowi, ale wykonany źle, może szkodzić pogarszając jedynie jego stan.

Dlatego też specjalnie dla Ciebie skontaktowałem się z moim dobrym znajomym Arkiem, który mimo tego, że studiuje i pracuje na etacie, wykonuje zawód masażysty. Przeczytaj, co ma do powiedzenia na zadane mu pytania i przemyśl, czy nie jest to zajęcie także dla Ciebie.

Dlaczego zdecydowałeś się na pracę jako masażysta?

Po prostu lubię to robić! Myślę, że wszystko dzięki temu, że wcześniej masując bez fachowej wiedzy w tym temacie, osoby masowane nie narzekały, a wręcz przeciwnie. Były szczęśliwe, że ich już nic nie boli Obecnie, gdy się kształcę (non stop trzeba podnosić swoje umiejętności) czuję, że wiem co robię.

Wcześniej szukałem jakiejś swojej drogi życia – inne studia, ale to nie było to. Odkąd zacząłem uczyć się masażu, czuję że to moje powołanie. Jestem szczęśliwy, że mogę to robić, a gdy widzę po zabiegu uśmiech na twarzy pacjenta/klienta to jest to znak, że robię to dobrze!

Dla jakich osób jest to praca?

Praca masażysty, jest to ciężka i fizyczna praca. Jest to zajęcie dla osób, które lubią kontakt z ludźmi, którzy przede wszystkim chcą pomóc i potrafią słuchać. Często masażysta jest również psychologiem, terapeutą i dobrym słuchaczem. Często osoby przychodzą, aby się wygadać, ale zanim tak się stanie muszą do Ciebie nabrać zaufania!

Czy trudno zostać masażystą?

Uważam że każdy ma jakiś dar, każdy jeśli chce, nauczy się technik masażu i szybko pojmie całą wiedzę. Jednak dopiero doświadczenie oraz opinia innych sprawia, czy jesteś w tym dobry. Jeśli Cie chwalą jest dobrze, jeśli mówią źle, ale uwagi są konstruktywne i czujesz, że możesz coś poprawić, staje się to osobistym wyzwaniem, aby być jeszcze lepszym. Niestety wiem, że nie każdemu to pasuje.

Ile można zarobić maksymalnie?

Dobry masażysta może osiągnąć wiele. Pieniądze to nie wszystko, liczą się zadowolone osoby. A jeżeli chodzi o zarobki to dobry masażysta może zarobić tak, aby się utrzymać. Oczywiście wszystko zależy od ceny, jaką bierzesz za zabieg.

W miarę rosnącego doświadczenia wzrastają stawki. Można wziąć 10zł, a można wziąć i 100zł za seans. Ważne jest również to ile Ty sam takich zabiegów jesteś w stanie wykonać w ciągu dnia. Należy jednak pamiętać, że przed Tobą jest dużo pracy. Więc 20 zabiegów dziennie po 100zł to jest ładna kwota, ale po tygodniu możesz już nie wrócić do tego zawodu. Sam będziesz potrzebował masażysty lub innych zabiegów rehabilitacyjnych.

Jak najszybciej znaleźć taką pracę/klientów?

Najszybciej i najlepiej klientów znaleźć zaczynając od znajomych i rodziny. Poczta pantoflowa i polecenia dalej są gwarancją na sukces, o ile jesteś dobry w tym co robisz!

Co jest najtrudniejsze w takiej pracy?

Każdy klient/pacjent jest inny. Oczywiście są schematy wykonywania masażu, ale do każdego należy podejść indywidualnie. W dodatku anatomia i fizjologia człowieka to podstawa. Jeśli masażysta nie zna anatomii to nie kładłbym się pod takie ręce…

Czego nauczyłeś się jako masażysta?

Jako masażysta nauczyłem się większej cierpliwości do ludzi, a także słuchania ich i nie oceniania. Nauczyłem się także zarządzania swoimi zasobami: czasem i siłami, ponieważ wszystko podporządkowane jest mojej pracy na etacie.

Dopiero po jej zakończeniu mogę realizować się jako masażysta, dlatego jest to tak ważne aby robić to dalej z uśmiechem na twarzy w pełni swoich sił.

Czy z perspektywy czasu polecasz tę pracę studentom?

Powiem tak: jeśli chcesz pomagać, nie boisz się ciała ludzkiego oraz często fizycznej pracy, i czujesz że możesz to robić – zrób to! Pamiętaj też, że nie jesteś sam na rynku. Są inni tańszy i drożsi, lepsi i gorsi. Bądź najlepszy – ja staram się właśnie takim być!

Obejrzyj teraz Arka w akcji, a jeśli chciałabyś z nim porozmawiać, albo umówić się na masaż kontaktuj się telefonicznie 661 114 517 lub poprzez facebook-a.

Jak widzisz zawód masażysty to pasja, która odpowiednio wykorzystana może sprawić, że nigdy nie będziesz musiał pracować. Oczywiście można traktować to także jako zajęcie dodatkowe i powiem Ci szczerze, że w nowym roku sam chętnie zapiszę się do szkoły w której kształci się Arek. Kto wie kiedy przyda się ta wiedza w praktyce :)

Źródło: zarabianienastudiach.pl/wywiad-z-masazysta

massagewarsaw - 2014-01-25, 20:27

Rozumie, ze wywiad jest ze strong zarabianienastudiach, ale poniewaz zawod ten wymaga dlugiego uczenia sie i jeszcze wiecej doswiadczenia, to nie wydaje mi sie, ze moze byc rekomendowany studentom jakichkolwiek kierunkow. Raczej tym z kierunkow medycznych, moze rowniez psychologii
tekila103 - 2014-01-25, 21:52

nie chce być niemiła ale dzięki takim osobą ten zawód jest tak a nie inaczej postrzegany, jeżeli to jego pasja itd to przecież może iść w tym kierunku a nie narażać nikogo na "wydaje mi się" ,a później jest nic nie pomogło nawet chodziłem przez dłuższy czas do masażysty i taka opinia kaleczy wielu a wcale tak nie musi być
lukasz83 - 2014-01-27, 22:20

No niestety. Dzisiaj każdy może zostać masażystą. Szkół z kursami bez liku.

Moim zdaniem w Polsce potrzebna jest jakaś poważna akcja edukacyjna na temat masażu. Tym bardziej, że ludziom masaż wciąż kojarzy się z usługą seksualną, szczególnie gdy słyszą tzw. "masaż całościowy". A po drugie, by ludzie korzystający z masażu, trafiali do profesjonalistów.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group