To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Jednostki chorobowe w fizjoterapii - Choroba Baastrupa rehabilitacja

arwenaring - 2013-11-11, 20:01
Temat postu: Choroba Baastrupa rehabilitacja
zwracam się z uprzejmą prośba do koleżanek i kolegów Fizjoterapeutów. Mam pacjentkę cierpiącą na chorobę Baastrupa. Czy mogę z nią wykonywać w warunkach domowych jakieś ćwiczenia "wzmacniające" aby zmniejszyć dolegliwości bólowe lub zmniejszyć intensywność dolegliwości?

- czy ćwiczenia izometryczne mięśni karku i szyi są tutaj wskazane, czy nie pogorszą stanu?
- jakie zabiegi fizyko- fizjoterapeutyczne mogłabym polecić, a jakie odradzić?
- jaką aktywność fizyczną (chodzi mi np o nording walking) mogę polecić


A i jeśli chodzi o stan zdrowia owej Pani: dokucza odc LS i szyjny. po dłuższym wysiłku, utrudnione ze względu na dużą bolesność, wyprost kręgosłupa (pacjentka pochylona do przodu celem zmniejszenia bólu). Odcinek szyjny kręgosłupa aktualnie mało bolesny.

Bardzo proszę o poradę w powyższej kwestii. Z góry dziękuje za pomoc.

arwenaring - 2013-11-18, 20:00

szkoda, że nikt nie może mi doradzić
bebeto97 - 2013-11-23, 18:08

Co do odcinka LS trzeba zrobić rezonans i zobzczyć w jakim stanie są krążki i czy nie ma wypuklin. Dlatego z razji drażnienia wyrostków kolczystych sugeruje wzmocnienie mięsni brzucha jako gorstetu miesniowego. A z zabiegów, to napewno jonoforeze z wapnia. Izometryczne ok ale bez dolegliwosci bólowych. A ciekawe by było zastosowanie irradiacji.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group