To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Jednostki chorobowe w masażu - Węzeł chłonny potyliczny

kciuk - 2013-10-25, 15:12
Temat postu: Węzeł chłonny potyliczny
Mam pytanie do Państwa masażystów.

Trzy dni temu zafundowałam sobie relaks z gabinecie kosmetycznych w formie masażu twarzy, szyi i dekoltu.

Pani kosmetyczka przyłożyła się do pracy i prawie przez godzinę głaskała, ucierała, klepała.
Nie powiem, było to przyjemne.
Skupiała się zwłaszcza na okolicach szyi, kostkami palców zaczynała w okolicy obojczyków i jednym ruchem kończyła na potylicy ( opis ten dla lepszego zobrazowania ;) ).

Na drugi dzień poczułam w okolicy właśnie tej, gdzie kończył się ucisk bolesne , miękkie zgrubienie.

Wcześniej nic mnie nie bolało, na nic nie choruje ( chyba :neutral: ) i stąd moje pytanie, czy dolegliwość ta mogła powstać po masażu ( nigdy takiego wcześniej nie miałam ) , czy zacząć już się denerwować .

Pracuję w szpitalu, tak więc wiem czym to może pachnieć i już zadręczam wszystkich wokół , każe się macać w okolicy potylicy a od tego już nawet pięty mnie bolą :cool:

Pozdrawiam

massagewarsaw - 2013-10-25, 16:13
Temat postu: kurs masaz tajski
niewatpliwie po masazu, moze byc zapalenie wezla przez silny nacisk i ruchy przeciwne obiegowi chlonki. Macanie w tej okolicy tylko pogarsza stan wezla. Zamiast zwracac sie do wszystkich, idz do lekarza lub nawet fizjo na jednominutowa wizyte, zeby postawili diagnoze i ewentualnie przepisali leczenie.

Zadzwon do kosmetyczki, ze partaczy robote i nastepnym razem idz na masaz do masazysty. Kosmetyczki wykonuja rozne zabiegi na twarzy/szyi przeciwne obiegowi chlonki, ze niby ma to poprawic skore, zmarszczki, kolagen i jeszcze co. Masazysta jest swiadomy zagrozenia takiego postepowania.

kciuk - 2013-10-25, 16:25

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Na Fizjoterapii oczywiście byłam w pierwszej kolejności.
Jedna pani odesłała mnie do drugiej, druga pomacała i powiedziała, że " owszem, może to być po masażu " i poradziła, żebym przykładała sobie na to miejsce liść kapusty :razz:



P.S. Byłam u chirurga, powiedział , że to żaden węzeł chłonny tylko krwiak , po masażu.

RehaT - 2013-10-31, 22:27

Godzinny masaz tak malej okolicy nie mogl skonczyc sie inaczej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group