To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Podstawy kliniczne w masażu - Kręgozmyk przedni

sebeq - 2013-10-20, 19:08
Temat postu: Kręgozmyk przedni
Witam, ostatnio masowałem koleżankę ze zdiagnozowanym kręgozmykiem przednim w odcinku lędźwiowym.

Pacjentka na drugi dzień uskarżała się na pogorszenie objawów. Masowałem zgodnie z zaleceniami pana Zborowskiego jak przy rwie kulszowej.

Jak myślicie, może to być zwyczajne pozorne pogorszenia stanu zdrowia po masażu czy też może ja robię coś źle?

Kilka miesięcy temu podczas stanu zapalnego koleżankę masował fizjoterapeuta i podobno nie było bólu tylko poprawa.

RehaT - 2013-10-31, 09:28

Tego na odleglosc nikt ci nie powie
sebeq - 2013-11-03, 12:14

Ok, doszedłem do tego co jest nie tak. Otóż nie polecam kłaść pacjenta z kręgozmykiem do leżenia przodem. Nie wiem czy jest tak w każdym przypadku ale w tym na pewno.
aniaw - 2015-07-21, 08:45

W przypadku przodowypukliny powinno się unikać wyprostów i przeprostów, a jak trafnie zauważyłeś sama pozycja leżąca już jakby wymusza lekki wyprost w kręgosłupie. W sytuacji wystąpienia wypukliny skierowanej do tyłu, będziemy unikać zgięć, żeby tego stanu kręgosłupa nie pogorszyć.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group