To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Forum informacje ogólne - Masaż w hotelowym SPA?

sanka - 2013-09-12, 23:43
Temat postu: Masaż w hotelowym SPA?
Witam, wkrótce rozpoczynam pracę w SPA w hotelu jako masażystka. Mam jednak pytanie, jak wygląda kwestia przeciwwskazań do masażu klasycznego i relaksacyjnego, czy każdego klienta mam pytać o przeciwwskazania? Czy mierzyć każdemu ciśnienie? Czy jak to wygląda? Po prostu jak mam postępować, aby klient był zadowolony a ja abym nie zaszkodziła sobie, nie została oskarżona jeśli coś się stanie klientowi bo zatai jakieś przeciwwskazanie itp. Proszę aby wypowiedziały się osoby pracujące w SPA. Z góry bardzo dziękuję
administrator - 2013-09-13, 09:22

http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=440
massagewarsaw - 2013-09-13, 11:26
Temat postu: kursy masazu tajskiego
nie bardzo rozumie, dlaczego jako fizjo pytasz o rzeczy podstawowe i niby dlaczego przeciwskazania do roznych masazy mialyby byc inne od siebie.

Jako masazystka nie masz uprawnien do mierzenia cisnienia, tym bardziej nie praktykuje sie tego w hotelowym spa.

czy slyszalas o karcie klienta/pacjenta? tam rowniez powinna byc klauzula, ze klient powiedzial nam o swoim zdrowiu i zdaje sobie sprawe z roznych reakcji na zabieg. Karta moze byc wypelniona przez klienta w recepcji, w oczekiwaniu na zabieg.

nigdy nie pracowalem w spa

sanka - 2013-09-13, 14:50

Oczywiście znam przeciwwskazania do masażu, faktycznie źle to ujęłam w swoim pytaniu.

A jeśli chodzi o mierzenie ciśnienia, pierwsze słyszę, że nie mam takich uprawnień.... za każdym razem, kiedy byłam jeszcze na praktykach w czasie studiów, kazali nam mierzyć ciśnienie pacjentom, obojętnie, czy zabieg z fizyko, kinezy czy masaż.... więc jak to jest z tym ciśnieniem?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group