To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Szukam informacji dotyczącej warunków pracy masażystów.

dragoman - 2013-08-25, 23:33
Temat postu: Szukam informacji dotyczącej warunków pracy masażystów.
Szanowni koledzy!
Szukam informacji dotyczącej warunków pracy masażystów w Polsce. Jestem poloniuszem z Rosji, mieszkam w kaliningradzie. Rozważam ideę przeprowadzić się do Polski. Ukończyłem uczelnię medyczną dla osób niewidzących i niedowidzących, kierunek Masaż leczniczy. Staż pracy 18 lat. Pracowałem przez długi czas w centrum diagnostycznym dla dzieci i nastolatków. Teraz jako masażysta prywatny. Zajmuję się głównie niemowlętami, ale i osobami dorosłymi też. Chciał bym dowiedzieć się bliższych informacji o warunkach pracy w Polsce - jakie są zarobki, ile kosztuje masaż leczniczy u prywatnych masażystów, czy mam w ogóle szans znalezienia pracy? Wszystkie wskazówki i rady są mile widziane. I jeszcze jedno- nie mam własnego gabinetu, natomiast wykonuję masaż doma u pacjentów, czy w Polsce tak się robi? :smile: Chyba nie potraktujecie mnie jako przyszłą konkurencje, dopiero się zastanawiam o przeprowadzce za rok lub dwa.

massagewarsaw - 2013-08-26, 03:53
Temat postu: kursy masazu tajskiego
w zaleznosci od regionu 30-100zl/h (ta wyzsza stawka w duzych miastach, regionach turystycznych, sciana zachodnia). Jest kryzys, wiec z praca ciezko, niemniej niektorzy pracodawcy szukaja niepelnosprawnych masazystow, bo maja z tego powodu dotacje panstwowe i upusty podatkowe. Nie proponuje na poczatek otwieranie wlasnej dzialalnosci, dopoki nie wyrobisz sobie renomy w srodowisku.

przetlumacz na polski dyplom, referencje od pracodawcow, rowniezwez oryginalne referencje od pacjentow.

jest cos 9 regionalnych sekcji masazystow przy polskim zwiazku niewidomych, obejmuja one po kilka wojewodztw. Mozesz kontaktowac sie z sekcjami, zeby wkrecic sie w srodowisko. Organizuja oni rowniez szkolenia. Sekcja krajowa ma strone i tam kontakty do regionow.

na forum jest watek dla niewidomych http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=336 Mozesz tam wstawic swoje ogloszenie i sprawdzac ogloszenia o prace.

rowniez istnieje internetowa lista dyskusyjna dla niewidomych http://groups.google.pl/g...amanualnapolska Jesli masz problem z zapisaniem sie tam, to wyslij mi wiadomosc i cie dodam

dragoman - 2013-08-30, 23:12

Wielkie dzięki za odpowiedź, to jest to, czego właśnie oczekiwałem! Nawiasem mówiąc tajski masaż bardzo mnie interesuje, używam niektóre chwyty jakie zobaczyłem na video lub w książkach. Przy okazji chcę pojechać do polski na kursy. Pozdrawiam!
Maestro - 2013-09-23, 22:26

Wlasnie moze podzielibys sie swoimi wrazeniami zza wschodniej granicy ;p
dragoman - 2013-09-24, 23:50

Maestro napisał/a:
Wlasnie moze podzielibys sie swoimi wrazeniami zza wschodniej granicy ;p
Skoro są ciekawscy chętnie napiszę jak to jest u nas. Za czasów ZSRR masażystów było niewiele i wszyscy pracowali wyłącznie w zakładach państwowych, dorabiając jeszcze na czarno. wykształcenie wtedy było dobre i stąd ten zawód cieszył się i szacunkiem i popytem. od początku lat 90-tych powstało dużo różnego rodzaju kursów nauczania masażu, gdzie za 2+3 miesiąca człowiek mógł dostać "międzynarodowy" dyplom, a jak cena nauczania była wyższa to nawet po angielsku. no i było tech "masażystów" jak grzybów po deszczu. teraz z tym już lepej - każdy normalny pracodawca nie nie weźmie do pracy aby kogo. w państwowych szpitalach i przychodniach masażystów brakuje z powodu niskiej pensji ale tam można i zarobić na czarno bo kolejki do masażysty są 2-3 miesąca i komu pilno to placi. taka sytuacja jest najczęściej w przychdniach dla dzeci. było wiele takich, którzy pootwierali gabinety prywatne, ale prawie nikomu sie nie powiodło bo i podatki i łapówki i bez współpracy z medycyną czy kosmetologią gabinet się nie opłaca. przynajmniej ja nie znam nikogo, komu by się udało utrzymać własny gabinet przez dlóższy czas. Ci, któży nie pracują w zakładach państwowych, zarabiają w centrach medycznych lub kosmetologicznych, albo pracują na czarno. U nas w kaliningradzie masaż kosztuje prawie tak samo, jak w Polsce - to znaczy, naprzykład 50-70 zł plecy, w Moskwie chyba 3-krotnie więcej, a w malych miastach 20-30. Nie brakuje kanciarzy, oszukujących chorych ludzi, ale sa i prawdziwi pasjonaci masażu. w sprzedaży jest wiele książek i płyt na temat masażu, ale większość to przedruk i kompilacje, tzw "encyklopedie masażu". zdarza się też, że pod szyldem "masaż" czy "wypoczynek" w gazetach jest po prostu reklama bajzla. takie rzeczy jak referencje od klientów nie są jeszcze zbyt popularne i, jak mi się wydaje, w Polsce wśród ludzi wiedza o tym czym jest masaż i kiedy jest potrzebny, jest większa niż w Roscji. no to wkrótce jest tak, jak napisałem. jeśli są pytania, chętnie odpowiem.
Anonymous - 2013-10-09, 15:52

Przykro, że tak ciężko wybić się w tym zawodzie za naszą wschodnią granicą... To naprawdę trudna i odpowiedzialna praca, a z powodu łapówek i nieuczciwości być może wielu zdolnych ludzi nie dostanie swojej szansy
massagewarsaw - 2013-10-26, 09:27
Temat postu: kurs masaz tajski
podobnie jest w kraju, korupcja to nie tylko domena wschodu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group