To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Jednostki chorobowe w masażu - Neuropatia z braku witaminy b12

***Ewa*** - 2013-05-24, 14:29
Temat postu: Neuropatia z braku witaminy b12
moja klientka ma zdiagnozowaną neuropatię obwodową spowodowaną brakiem wit. B12 i kwasu foliowego. Polega to na specyficznym drętwieniu stup, kolan i dłoni i charakterystycznym trochę chwiejnym chodzie. Lekarze zapisali zastrzyki b12, teraz pacjentka chce brać masaże zanim dostanie zabiegi w przychodni... i też do końca nie wiadomo jakie zabiegi będą najlepsze.
co poradzicie? jak poczytałam o tej neuropatii w Internecie to mi włosy stanęły dęba mimo, że już niejedno widziałam...

massagewarsaw - 2013-05-25, 14:24
Temat postu: kursy masazu tajskiego
w zaleznosci od wrazliwosci na dotyk (przypuszczam, ze pacjentka jest w podeszlym wieku), zacznij od glaskan, a nawet od drenazu limfatycznego (nie tylko dla jego delikatnosci, ale pomaga w nerwobolach).

do olejku bazowego dodaj eteryczne - eukaliptusowy, sosnowy, rozmarynowy, lawendowy http://pl.wikipedia.org/wiki/Neuropatia#Masa.C5.BC

jesli lekarz i pacjentka jeszcze na to nie wpadli, to polec wizyte u dietetyka. Pacjentka ma problemy z dostarczaniem lub wchlanianiem zywnosci, powinna zmienic swe nawyki zywieniowe, jako dlugofalowe rozwiazanie dla swej choroby.

ps w tym samym linku jest o neuropatii nie z braku, ale nadmiaru witamin z grupy B, glownie b6. Nie ma tam nic o niedoborze



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group