To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż ogłoszenia - Gabinet masażu na wsi

Edytaaa - 2013-05-22, 15:30
Temat postu: Gabinet masażu na wsi
Witam,
za niecały miesiąc kończę szkołę Technik masażysta i zastanawiam się czy otworzenie własnego gabinetu masażu u mnie w domu to jest dobry pomysł?
Mieszkam na wsi 3km od małego miasteczka, a ok. 25km od 2 dużych miast. Chciałabym zająć się masażami leczniczymi (klasyczny, limfatyczny szczególnie kobiet po mastektomii) oraz relaksacyjnymi ( gorące kamienie, bańki chińskie). Wcześniej skończyłam szkołe Odnowy biologicznej, udało mi się odbyć kurs gorącymi kamieniami, ajurwedy i zapewne na tym nie koniec:) Dodam, że moja siostra jest na tym samym etapie i razem myslimy o otworzeniu działalności. Moim marzeniem (jeśli masaż znalazłby duże zainteresowanie) otworzyć siłownię.
Jak myślicie, czy to jest dobry pomysł? czy to ma sens? będę wdzięczna za Wasze stanowisko w tej sprawie.

massagewarsaw - 2013-05-25, 18:18
Temat postu: kursy masazu tajskiego
edyta, dopiero konczysz szkole, jest duzy swiatowy kryzys gospodarzy - szukaj zatrudnienia, zeby nabrac praktyki lub dojezdzaj do pacjenta. Po szkole mozesz tez od razu rejestrowac sie bezrobotna, zeby ubiegac sie o szkolenia i dotacje.

w twojej wsi pewnie juz wszyscy wiedza, ze jestes masazystka. Jesli masz wolne pomieszczenie, to urzadz go na gabinet, ale bez szyldow, inwestowania w sprzet i zeby uniknac formalnosci i utrudnien.

w przyszlosci nastaw sie na okoliczne miasteczko, bo rozszerza twoj zakres dzialania dziesieciokrotnie, w porownaniu ze wsia. Moze gabinet przy przychodni zdrowia, moze w hotelu czy wspolpraca z salonem kosmetycznym.

jesli chodzi o kolejnosc rozwoju, to silownia wydaje sie bardziej masowym zainteresowaniem, niz masaz. Do silowni moze byc dodatek masazu, ale do gabinetu masazu silownia nie jest najlepszym dodatkiem

origami - 2014-02-18, 17:34

Musisz najpierw nabrać trochę doświadczenia, tak jak mówi kolega powyżej praktyki! Potrzebujesz zatrudnienia. Nie rzucaj się na otwieranie swojego gabinetu, bo możesz się łatwo potknąć...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group