To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Jednostki chorobowe w masażu - Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa

administrator - 2013-05-11, 18:20
Temat postu: Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa
Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa

- okres pierwszy – ostry, ból jest p/wskazaniem do masażu;
- okres drugi – podostry, delikatne głaskanie, zmniejszenie odruchowego napięcia mięsniowego;
- okres trzeci – przewlekły.

To tylko fragmenty artykułu. Tutaj cały artykuł pt: Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa

kore - 2020-01-02, 13:43

Bardzo dobre efekty przeciwbólowe daje włączenie lasera wysokoenergetycznego do terapii zwyrodniania kręgosłupa.
bonka - 2021-10-13, 13:33

Ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia. W momencie "strzału" leżeć brać przeciwbólowe i rozgrzewac termoforem albo plastrami. Ja odkąd zaczęłam ćwiczyć regularnie w ogole mnie nie dotyka owa przypadłość. Wspieram w bólu.

A i muszę tutaj wspomnieć rowniez o poduszkach do siedzenia https://megamedic.pl/poduszki-ortopedyczne-do-siedzenia . Sama takowej nie mam, ale ponoć bardzo pomagają w sytuacji jeśli ból kręgosłupa jest spowodowany wielogodzinnym siedzeniem przed komputerem.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group