To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Jednostki chorobowe w masażu - Rwa barkowa

administrator - 2013-05-11, 19:13
Temat postu: Rwa barkowa
Co to jest rwa barkowa ?

- choroba spowodowana zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa w odcinku szyjnym
- zaliczana jest ( podobnie jak rwa kulszowa) do korzeniowych zespołów bólowych
- charakterystyczny jest ból karku i ramienia
- występuje w każdym wieku

Jakie są przyczyny rwy barkowej?

- zasadniczą rolę odgrywa czynnik zużycia kręgosłupa
- czynniki zewnętrzne ( ciężka praca fizyczna prowadząca do zmian w obrębie kręgosłupa szyjnego)
- hormonalne (zmiana struktury kości pod wpływem zaburzeń hormonalnych

To tylko fragmenty artykułu. Tutaj cały artykuł pt: Rwa barkowa

sebeq - 2013-10-05, 18:35

Trochę mało informacji odnośnie masażu. Czy ktoś z Was miał do czynienia z pacjentem z tym schorzeniem? Co najbardziej pomaga?

Właśnie zdiagnozowano to u mojego taty, i szukam informacji od osób które już się z tym zetknęły. :)

Bombel1209 - 2014-04-23, 23:16

Co do masażu wykonuję się masaż leczniczy rozluźniający obręcz barkową a także masuję się kark, dodatkowo warto połączyć masaż z zabiegami fizykalnymi co przyniesie lepsze i szybsze efekty leczenia. Powinno się wykonywać dużo spokojnych rozcierań ugniatań i ucisków, wszystkie ruchy raczej spokojne i uspokajające. Trzeba też zwrócić uwagę na okres ( ostry podostry przewlekły) aby nie powiększyć stanu zapalnego i nie zwiększyć bólu.
makas - 2014-06-01, 22:40

Ściślej rwa barkowa dotyczy dolnego odcinka szyjnego segmenty c5-c8 tzw. splot ramienny, który następnie dzieli się na nerw - pośrodkowy, promieniowy i łokciowy. Czasami jest mylona z zakleszczeniem splotu barkowego w okolicy wyrostka kruczego gdzie mają swoje przyczepy między innymi m. piersiowy mniejszy i m. kruczoramienny. Ważne jest dokładnie zdiagnozowanie pacjenta bo od tego zależy opracowanie danej okolicy.
mariowol11 - 2015-09-29, 14:13

makas dobra odpowiedź, dzięki. Uczę się właśnie do egzaminu
Akamana - 2016-02-10, 12:47

makas napisał/a:
Ściślej rwa barkowa dotyczy dolnego odcinka szyjnego segmenty c5-c8 tzw. splot ramienny, który następnie dzieli się na nerw - pośrodkowy, promieniowy i łokciowy. Czasami jest mylona z zakleszczeniem splotu barkowego w okolicy wyrostka kruczego gdzie mają swoje przyczepy między innymi m. piersiowy mniejszy i m. kruczoramienny. Ważne jest dokładnie zdiagnozowanie pacjenta bo od tego zależy opracowanie danej okolicy.

Cenna podpowiedź, dziękuję. Moja córka, młode dziewczę, ma ten problem i próbujemy z nim walczyć. Ja robię innego rodzaju masaże i tego rodzaju wiedzę mam niewielką. Muszę w wolnej chwili zajrzeć do powyższego artykułu.

Anonymous - 2016-05-04, 13:23

:)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group