To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Taśmy do ćwiczeń. Skuteczne?

Anonymous - 2013-03-25, 10:38
Temat postu: Taśmy do ćwiczeń. Skuteczne?
Witam.
Zapoznaje się z tematem taśm do ćwiczeń. Zastanawiam się nad ich skutecznością. Jedyne co znalazłem na necie to blog i artykuł o taśmach: http://blog.tb-polska.pl/...adan-naukowych/ . Czy ktoś może przybliżyć nieco temat? Interesuje mnie przede wszystkim praktyka tzn. wasze doświadczenia, no i oczywiście skuteczność działania.

trecking - 2013-03-25, 10:42

Zrobiłem dwa kursy z ich stajni. Ćwiczenia z taśmami dają zupełnie inny ruch niż z obciążeniem. Większa kontrola toru ruchu i zwiększanie się obciążenie z wydłużeniem.
Taśme możesz zabrać wszędzie, jest niedroga i wygodna w użytkowaniu. Podobno bardzo wskazana przy kinezyterapii.

Anonymous - 2013-04-07, 18:01

Wojtek, taśmy to świetna sprawa ale tylko pod warunkiem, że potrafi się je odpowiednio wykorzystać.
Taśmami można świetnie wypracować kontrolę ekscentryczną mięśnia.
Warto skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, który podpowie jak ćwiczyć z taśmami.
Kilka ważnych kwestii:
- prowadź ruch w pełnym zakresie.
- wykonuj ruch bardzo powoli
- kontroluj powrót do pozycji wyjściowej (budowanie kontroli ekscentrycznej mięśnia)

Warto w Youtube wpisać kilka fraz : thera band workout , thera band exercise i sprawdzić jakie możliwości i ile zabawy daje nam gumowa taśma :)

Anonymous - 2013-04-09, 15:16

Taśmy to fajna sprawa. Ja wykorzystuje je w rozgrzewce ale wiem, że istnieją pełne programy treningowe. Czy ktoś wie gdzie je można dostać? są jakieś za free w necie?
trecking - 2013-04-09, 15:48

Polecam książkę

http://oficynaaba.pl/prod...esine_Ratajczyk



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group