To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Masaż kamieniami - czy kurs jest potrzebny?

massagewarsaw - 2013-08-12, 10:09
Temat postu: kursy masazu tajskiego
biale/marmurowe do zimnego zabiegu
PabloZ - 2013-09-17, 07:50

Tak tak ale chodziło mi bardziej o masaż całego ciała (ew plecy i nogi) zimnymi o gorącymi :)
massagewarsaw - 2013-09-17, 11:40
Temat postu: kursy masazu tajskiego
niepoprawnie przypuszczales, ze biale sa do twarzy, to ci napisalem.

cale czy czesciowe, oprocz podgrzewacza potrzebujesz zamrazalki. No i tych 5 bialych nie wystarczy na dlugo. Wiec kolejny wydatek na zamrazalke i wiecej bialych. A moze zamiast bialych uzyc lodu, bo on starczy na dluzej?

jest tez pytanie o zasadnosc uzywania cieplych i zimnych w tym samym zabiegu.

cokolwiek bysmy nie modzili, to juz zostalo gdzies tam kiedys wymodzone w jednym z setek tysiecy spa na swiecie

Artur.L - 2017-07-19, 09:59

Widzę, że zarejestrowałem się na forum o kilka lat za późno. Wiele wątków dawno wymarło, niewiele wypowiedzi jest nowych. Może jednak ktoś to jeszcze sczytuje więc wrócę do poruszonego tematu.

Masażem "kamieniami" zajmuję się od ponad 10 lat. Obejrzałem dziesiątki filmików krótszych i dłuższych. W żadnym z nich nie znalazłem informacji takich jak np:
- w jaki sposób dostosować temperaturę kamieni do potrzeb klienta,
- jak szybko wystudzić zbyt mocno nagrzane kamienie,
- jak się nie poparzyć kamieniami (chodzi o masażystę, który ciągle trzyma gorące kamienie w dłoniach),
- w jaki sposób "wjechać" zbyt ciepłym kamieniem, aby nie poparzyć klienta,
- jak dobrać wielkość kamienia do masowanej części ciała,
- kiedy wymieniać kamienie,
- ile i które kamienie wybrać do konkretnego masażu,

i jeszcze kilka innych, których nawet na godzinnym filmiku nie znajdziemy. Technika masowania, którą jako masażyści posiadamy to tylko jeden ze składników masażu kamieniami. Jest to jeden z masaży relaksacyjnych i poza techniką bardzo ważne znaczenie ma "całą otoczka" masażu.
Oczywiście można na te wszystkie pytania znaleźć odpowiedź "ćwicząc" na klientach, ale czy z klientów zrobić króliki doświadczalne?
Dlatego osobiście uważam, że należy zacząć od dobrego kursu a filmikami można się wspierać.

Anonymous - 2017-08-04, 12:41

Zależy czy chcesz pracować jakiejś klinice czy działać na pojedyncze zlecenia. Tak czy inaczej kursy są opłacalne i zawsze można się czegoś dodatkowo nauczyć np. o doborze sprzętu do masażu :)
Pozdrawiam

natiss - 2017-08-08, 10:49

Powiedzcie mi proszę jakie różnice są w masażu kamieniami a w masażu klasycznym.. Bardziej mnie zastanawia nie sam masaż a korzyści z niego.
Artur.L - 2017-08-08, 11:20

Korzyści dla masażysty - więcej kasy, bo masaż kamieniami jest (z reguły) droższy niż klasyczny.
Korzyści dla klienta:
- masaż kamieniami z zasady jest relaksacyjny, klasyczny z zasady jest leczniczym,
- dzięki rozgrzanym kamieniom ogrzewamy całe ciało dużo szybciej i łatwiej niż przy klasyku. Pomaga to łatwiej rozluźnić mięśnie, pozbyć się toksyn z organizmu a w zimowe wieczory dodatkowo przynosi przyjemność z dostarczanego ciepła.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group