To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Praktyczny czerwiec 2013??

administrator - 2013-06-09, 18:21

http://e-masaz.pl/downloa...iny/projekt.zip można pobierać :)
PabloZ - 2013-06-10, 07:39

i czekamy na resztę :)
tezapl - 2013-06-12, 15:03

jakieś przecieki przed egzaminem ? :)

coś oprócz porażenia twarzy, odcinka L-S obstawiacie ?

massagewarsaw - 2013-06-12, 16:50
Temat postu: kursy masazu tajskiego
bardziej bym ufal dedukcji i intuicji, niz przeciekom. Jest kilka zestawow pytan awaryjnych, jesli jest podejrzenie przecieku, to losowo jest wybierany kolejny zestaw
emcede - 2013-06-13, 15:10

U mnie wszyscy twierdzą że będzie segmentarka :/ Co w sumie jest możliwe bo tego jeszcze nie było a znajomy egzaminator mówił że zwracali się do nich o opracowanie zadania z segmentarnego.
pindeL - 2013-06-13, 19:04

Nie dadza segmentarki bo nie zmiescil bys sie na 8 stronach z opisaniem ruchu jaki wykonujesz, diagnostykę itd... bedzie znowu klasyk cos krótkiego albo drenaż. Wiec jak nie potrafisz pisac drenazu to pisz klasyk i tez zdasz. Powodzenia życzę !
pindeL - 2013-06-13, 19:21

Porażenie twarzy, tez odpada, bo opisywanie przyczepow pp,pk bylo by tez na 3strony... braknie miejsca, myślę ze obręczy gora,albo dol. Wszystko moze byc :-) bedzie dobrze !
bibson - 2013-06-13, 23:06

pinDel a kto Ci każe wypisywać pp,pk wszystkich mm twarzy ? Nawet jeśli w zadaniu egzaminacyjnym jest aby wymienić obszar masowany NIGDY nie ma polecenia zeby wymienić wszystkie mięśnie... aby z mięśniami wpasować się w klucz wystarczy wypisac 3 elementy, zresztą wypisanie mm + pp,pk to zaledwie 1-2pkt, więc w raze czego zostaje Ci 98 pkt d zdobycia. Wg mnie por. n.twarzowego może być, duzo do opisywania nie ma.
PabloZ - 2013-06-15, 07:02

hej
pindel jak to "jak nie potrafisz pisać drenażu to pisz klasyk i też zdasz" ?
znasz takie przypadki ?

Rybkos - 2013-06-16, 22:29

pindeL napisał/a:
Nie dadza segmentarki bo nie zmiescil bys sie na 8 stronach z opisaniem ruchu jaki wykonujesz, diagnostykę itd... bedzie znowu klasyk cos krótkiego albo drenaż. Wiec jak nie potrafisz pisac drenazu to pisz klasyk i tez zdasz. Powodzenia życzę !

A po co wpisywać ruch...
Wpisujesz po 3, 4 chwyty diagnostyczne i chwyt przyśrubowania, itd. w odpowiedniej kolejności.
Był kiedyś segment + masaż kończyny dolnej więc wcale to mało nie zajęło.

pindeL - 2013-06-17, 00:24

Znam przypadki gdzie ludzie po amputacji pisali ze masuja cala k.dolna i zdawali.

Nie wiesz jaki jest klucz, moga byc 4punkty a moze byc 25punktow. Za anatomie czynnosciowa. Mozna do jednego wora wpakowac wszytkie miesnie, do drugiego wszystkie przyczepy i niech egzaminator sobie szuka tego co jest w kluczu, a moze byc tak ze za kazdy m.pp.pk jest po punkcie.

Jakie to sa 3 elementy ? Zeby trafic w klucz ? Twoim zdaniem ?

administrator - 2013-06-17, 07:06

Powodzenia na egzaminie :)
Rybkos - 2013-06-17, 07:33

pindeL napisał/a:
Znam przypadki gdzie ludzie po amputacji pisali ze masuja cala k.dolna i zdawali.

Nie wiesz jaki jest klucz, moga byc 4punkty a moze byc 25punktow. Za anatomie czynnosciowa. Mozna do jednego wora wpakowac wszytkie miesnie, do drugiego wszystkie przyczepy i niech egzaminator sobie szuka tego co jest w kluczu, a moze byc tak ze za kazdy m.pp.pk jest po punkcie.

Jakie to sa 3 elementy ? Zeby trafic w klucz ? Twoim zdaniem ?

Bo oni pewnie oceniają tylko to co w pracy jest dobre. Nawet jeśli masz coś złego to nie odejmują za to punktów.
Dlatego jeśli wpiszesz dobrze 4 mięśnie a 2 np . z innej grupy to i tak to ocenią pozytywnie
Nie ma tyle punktów za anatomie, powodzenia naucz się przyczepów mięśni dłoni lub twarzy

linell - 2013-06-17, 08:25

mam pytanie odnośnie masazu twarzy w porażeniu w fazie właściwej w wykonaniu masazu piszecie tak jak opisał bibson czy każdy obszar np czoło - masaż, okolica nosa - masaż itd czy wymieniacie obszar po przecinku i poźniej techniki? :???:
ja25CK - 2013-06-17, 09:04

Ja bym pisał w części właściwej
opracowanie czoła okolicy oczu nosa ust policzkow ja bym to podzielił po 3 zadania każdej części



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group