To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Praktyczny czerwiec 2013??

dorota23 - 2013-06-20, 14:55

ja sądzę że ten 4 punkt projektu- cele masażysty mam źle, też to pytanie wydało mi się dziwne
dorota23 - 2013-06-20, 14:56

mam pytanie. wy gdzie opisywaliście mięsień, w metodyce?
arwenaring - 2013-06-20, 15:41

a ja uważam, że każdy masaż limfatyczny bez względu na okolice powinno się kończyć opracowaniem dołów nadobojczykowych bo przecież w ostateczności chłonka tam spływa a co tego jakie były odp w teście to zgadzam się z wypowiedziami wyżej, że bardzo nie chcą by dużo osób miało 100%... ja sprawdzałam w książce p. Zborowskiego i opracowanie kończy się na stopie, ale p. Zborowski uczył nas że kończymy zawsze udrażniając doły nadobojczykowe
andele - 2013-06-20, 21:58

widze że w każdej szkole uczą jak chcą ja dalej będę twierdzić że robią co chcą i jak wszędzie i tu mają nas za nic
a według jakiego autora opisywaliście izometryczny
wracając do odprowadzania chłonki to ona nie spływa do dołów nadobojczykowych tylko do przewodu chłonnego prawego i przewodu piersiowego
ciekawe gdzie pan Zborowski udrażnia jak nie ma węzłów chłonnych znając życie nigdy nie widział porządnego obrzęku i czemu nie był taki mądry jak pisał podręcznik według którego niestety musimy się uczyć osobiście uważam że ma tam tyle błędów że widać że nie jest praktykiem

linell - 2013-06-20, 22:33

co wpisaliście w karcie zabiegu? masaz izometryczny czy tez wirowy i ćwiczenia?
PabloZ - 2013-06-21, 07:43

W punkcie z celami ja wpisałem cele:
porpawa trofiki,siły,tonusu itp
i techniki jakie będę wykonywał w jakim celu + na jakim mięśniu
Pytanie to było dziwnie sprecyzowane:/
a w karcie zabiegu tylko izometryczny..

kati - 2013-06-21, 08:43

PabloZ napisał/a:
Siemanko
Też napisałem masaż na lekko uniesionej kończynie,nie wpadłem na nic innego...
W propozycji ćwiczenia tak samo,pozycja wyjściowa leżenie i unoszenie na 10 s kończyny


ja ma nadzieje ze nie skresla calego masazu bo pozycja jest zla tylko dadza mniej punktow skoro techniki i czas trwania tych faz w izometrycznym byl dobry i fazy wczesniejsze i pozniejsze ogolnie masazu tez dobrze napisane

kati - 2013-06-21, 08:47

w metydyce miesien , cel , pozycja , techniki a przeciwskazania ewentualne ?
dorota23 - 2013-06-21, 09:58

dziękuję bardzo. przeciwwskazania były przy tym puncie gdzie się opisywało stan zdrowia pacjenta, to chyba był punkt 3
dorota23 - 2013-06-21, 10:02

ja do przeciwwskazań napisałam najpierw ogólne- czyli choroba nowotworowa, świeże rany i blizny, niepełny zrost kostny, gorączka, niewyrównane wady serca itp. pod spodem mogące wystąpić w trakcie zabiegu, czyli podwyższona temperatura ciała, zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi, uczulenie na środek poślizgowy (wysypka) i zmiany osmotyczne (zawroty głowy, nudności). na sam koniec napisałam w dniu wykonania zabiegu brak przeciwwskazań
Zalera - 2013-06-22, 23:57

Ma może ktoś skan projektu?? Test dostałem i mam w domu a projektu to ni ........ A chciał bym se mieć na pamiątkę. Pozdro i czekam na odpowiedź
India - 2013-06-24, 09:16

My drenaż kd kończylismy na opracowaniu st. skokowego i wyciskaniu całej kończyny, nie było mowy o opracowaniu węzłów pachwinowych, także... wybrałam stopę.
A w projekcie, którego skan własnie wysłałam na maila Kontakt@..., w punkcie 4 napisałam ze celem m. izometrycznego jest zwiększenie siły i masy mięśni w osłabieniu i zaniku w wyniku nieczynności, napisałam co to skurcz izometryczny i napisałam ze mierzy sie w tym celu obwód konczyny i w skrócie opisałam fazy i czas trwania i czekam do sierpnia;)

dorota23 - 2013-06-27, 20:36

jakie mięśnie opisywaliście w projekcie, tylko czworogłowy uda czy jakieś inne jeszcze?
Juliet89 - 2013-06-27, 22:30

czworoglowy i krawiecki
PabloZ - 2013-06-28, 09:20

idąc ich logiką to w skierowaniu był tylko czworogłowy więc opisałem,że masaż tylko na nim
mimo,że krawiecki to też ta okolica...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group