To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Praktyczny czerwiec 2013??

pati - 2013-06-19, 20:11

a ja bylam na praktykach to my nawet prądy podłączalismy wiec wirowy to jest pukus bo tylko wlaczasz guzik ;p
peter - 2013-06-19, 20:13

my na praktykach tez wirowym sie zajmowalismy :D India- speedyshare com spacje pousuwaj i na ta stronę możesz skany wrzucić i potem link na forum wkleić :) i tam kropeczka jeszcze. Nie moge linkow wklejac wiec tak sie obszedlem mam nadzieje ze bana nie dostane :d
Juliet89 - 2013-06-19, 20:23

Nie róbcie śmietnika ze spamem typu 'wyślij mi', wstaw tu skan i po sprawie.
Widzę, że tyle ile projektów tyle koncepcji jak go napisać. Pozostaje czekać na wyniki i mieć nadzieję, że nasze odpowiedzi są zawarte w kluczu :)

massagewarsaw - 2013-06-19, 20:25
Temat postu: kursy masazu tajskiego
India napisał/a:
jak wrzucic skan projektu? bo mam:)

admin napial wczoraj:

"Proszę o podesłanie na kontakt@e-masaz.pl wszystkich projektów wstawię na serwer dla wszystkich"

andele - 2013-06-19, 22:41

Witam, szkoda że nikt nie zareagował na moją informację o egzaminie teoretycznym, prosze zerknijcie na pytanie nr 34 i 16.
JakubC - 2013-06-19, 23:15

odnośnie pytania 34 - tak - kończysz na węzłach pachwinowych. Później masz przegłaskanie proprioceptywne całego obszaru, ale to już faza utrwalająca. A odnośnie pytania 16, to jest takie pytanie jakiego ja nie lubię, czyli takie które jest jednokrotnego wyboru a winno być wielokrotnego, bo i A i B są poprawnymi odpowiedziami, tylko kwestia która jest "bardziej poprawna" (przynajmniej dla układających klucz)
kati - 2013-06-20, 09:56

a mam pyt. w skierowaniu bylo cos napisane ze nie mozna stosowac cwiczen z oporem ja zapomnialam i w masazu zrobilam pozycje lezenia tylem i tasma elastyczna zawiazane za stawy skokowe i jak miesien mial byc w skurczu to prosilam o podniesienie nogi ogolnie masaz zrobilam dobrze ale teraz zastanawia mnie to czy skresla mi caly masaz i uznaja ze jest zle i nie dostane punktow czy dostane mniej za ta pozycje ?stres robi swoje
bibson - 2013-06-20, 10:07

Masaż izmoetryczny jest wykonywany na napiętym izometrycznie mięśniu. Jak uniesiesz kd w góre, w s.biodrowym to nie będzie to napięcie izometryczne. O ile dobrze zrozumialem to na napietym w ten sposób mięśniu wykonałas faze główną ? Jeśli tak to, wg mnie zle. Ciężko byloby wykonac jakikolwiek masaż na konczynie trzymanej przez pacjenta w powietrzu.
andele - 2013-06-20, 11:05

a ja dalej do pytania 34 prosze o podanie uzasadnienia opracowania węzłów pachwinowych na koniec bo według mnie kończymy na stawie skokowym a takiej odpowiedzi nie było, według jakiej metody tak sądzisz lub według jakiego autora podręcznika lub opracowania a kolejna sprawa to test jest jednokrotnego wyboru więc nie moga być 2 poprawne odpowiedzi a pisze to po to żeby wam uzmysłowić że jest to celowe żeby jak najmniej ludzi miało 100 % co jest przykre
PabloZ - 2013-06-20, 11:41

Siemanko
Też napisałem masaż na lekko uniesionej kończynie,nie wpadłem na nic innego...
W propozycji ćwiczenia tak samo,pozycja wyjściowa leżenie i unoszenie na 10 s kończyny

dorota23 - 2013-06-20, 11:57

jeśli chodzi to my jako masażyści nie mamy uprawnień nawet do masażu wirowego. na praktykach inaczej to wygląda, ale w rzeczywistości nie możemy ich obsługiwać. Jeśli chodzi o skurcz izometryczny mięśnia odbywa się on bez zmiany długości mięśnia, zwiększa się tylko napięcie
PabloZ - 2013-06-20, 12:20

Dlatego w tej całej karcie zabiegów napisałem tylko masaż izometryczny
Jak Ty Dorota napisałaś,żeby pacjent wykonał ten skurcz? po prostu żeby napiął m.czworoglowy ? nie każdy pacjent może zrozumieć takie polecenie ja sie tym kierowałem :)
mam nadzieję że będzie ok ;)

malutka - 2013-06-20, 12:35

ja wcale nie napisałam przygotowania masazysty i gabinetu bo takiego polecenia nie było
Rybkos - 2013-06-20, 13:45

andele napisał/a:
a ja dalej do pytania 34 prosze o podanie uzasadnienia opracowania węzłów pachwinowych na koniec bo według mnie kończymy na stawie skokowym a takiej odpowiedzi nie było, według jakiej metody tak sądzisz lub według jakiego autora podręcznika lub opracowania a kolejna sprawa to test jest jednokrotnego wyboru więc nie moga być 2 poprawne odpowiedzi a pisze to po to żeby wam uzmysłowić że jest to celowe żeby jak najmniej ludzi miało 100 % co jest przykre

My mieliśmy na zajęciach opracowanie st. skokowego, potem odprowadzenie z całej nogi na węzły pachwinowe i opracowanie węzłów pachwinowych więc odpowiedz się zgadzała
Tak samo jest w przypadku reki- oprac. pachowych i nadobojczykowych

dorota23 - 2013-06-20, 15:54

ja napisałam dwa ćwiczenia, pierwszy żeby nogi miał oparte o ścianę w leżeniu na plecach i wciskał je w ścianę, drugie wciskanie nogi w podłogę


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group