To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Po masażu obrzęk przy łopatkach

adiik19 - 2013-03-10, 09:21
Temat postu: Po masażu obrzęk przy łopatkach
witam
Mam pytanie . Znajoma wczoraj zrobiła mi masaż . Przed tym od razu zauważyła że w okolicach łopatek po obu stronach mam zmienioną skórę . Po masażu wystąpił w tych miejscach obrzęk . Zastanawia mnie to co to oznacza ponieważ jak by to była jakaś reakcja załóżmy alergiczna to nie pojawiła by się ona tej samej wielkości po obu stronach tj. okolicach łopatek , poza tym było by to miejsce czerwone . Obrzęk ten w tej chwili praktycznie ustąpił ale przy dotyku boli . Czy nie są to miejsca powiązane z jakimiś narządami i nie jestem na przykład na coś chory ?
pozdrawiam
Adik

trecking - 2013-03-10, 10:12

He He.. Wszyscy od razu doszukują się chorób...... Ciężko odpowiadać na takie pytania. Nikt z nas nie ma pojęcia jaki to był masaż, jakie masz dolegliwości bólowe itp. Nie szukaj od razu głębszego sensu w objawach, które znikają bardzo szybko. Może po prostu zbyt mocno potraktowała ci mięśnie równoległoboczne i powstał mały stan zapalny. Obrzęk wtedy jest rzeczą normalną.
adiik19 - 2013-03-10, 10:29

Wiesz ja nie doszukuje się od razu chorób tylko zapytałem ponieważ na początku te miejsca dla niej wydawały się jak by tam na przykład był jakiś problem ale ja nigdy tych miejsc z niczym nie łączyłem . Ponoć w takich miejscach skóra inaczej wygląda .
pozdrawiam
Adik



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group