To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Jednostki chorobowe w masażu - Masaż a Opiekunka Medyczna

kasia1230 - 2013-03-07, 22:25
Temat postu: Masaż a Opiekunka Medyczna
Mam prośbę a raczej o szczegółową pomoc :roll:
W 2010r. ukończyłam kurs masażu I i II stopnia ale właściwie nie praktykowałam masażu, chociaż bardzo chciałam i teraz tego efekty :cry:
Na drugi tydzień zaczyna pracę w przychodni przy szpitalnej prace jako Opiekunka Medyczna. Nic by mnie tak nie martwiło tylko że przy rozmowie klasyfikacyjnej pani która mnie przyjmowała zadała pytanie " to można liczyć że pani zrobi delikatny masaż chorym" ,cóż miałam odpowiedzieć .
Ale to była raczej kicha bo chcę się doradzić jakie techniki masażu mogę wykonać osobie chorej ?
Prosiłabym Was kochani doświadczanych o poradę .Bardzo proszę :wink:

trecking - 2013-03-08, 16:49

Hmmmmmm Opiekunka medyczna i masaż? I to w przychodni??? Coś nie bardzo to wygląda. W takim miejscu żeby masować trzeba mieć chyba dyplom technika masażu, zwłaszcza, ze to praca z ludźmi chorymi. no chyba, ze coś się zmieniło i nie wiem
massagewarsaw - 2013-03-08, 17:13
Temat postu: kursy masazu tajskiego
jesli opiekun medyczny to technik (jest taki, w jeden rok) i zdalas egzamin panstwowy, to masz nizsze wyksztalcenie medyczne i mozesz wykonywac masaz rowniez chorym, jesli czujesz sie na silach, sa wskazania i jest zalecenie od lekarza/twojego przelozonego/fizjo.

delikatny masaz to glaskanie powierzchowne, dlugim i powolnym ruchem. Dziala uspokajajaco, przeciwbolowo. Tyle to powinni cie nauczyc na tym 2 stopniowym kursie. Popraktukuj przez nastepne kilka dni na rodzinie/znajomych, dla przypomnienia.

co odpowiedzialas na wywiadzie?

zbyszek - 2013-03-15, 20:27

Opiekun medyczny to wprawdzie zawód po którym ma się egzamin państwowy, ale to nie technik. I na pewno nie ma uprawnień do masażu. Oczywiście po kursach można "po cichu" i pomasować, ale to na pewno nie są właściwe uprawnienia.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group