To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż szkoły, kursy, szkolenia - Czy do polania klienta czekoladą potrzebny jest kurs?

szukam1988 - 2013-02-15, 18:05
Temat postu: Czy do polania klienta czekoladą potrzebny jest kurs?
Witam :)

Czy mogę wykonywać masaż gorącą czekoladą bez kursu? Oblanie pacjenta czekoladą o odpowiedniej temp. i wykonanie masażu relaksacyjnego całego ciała nie wydaje się zbyt trudne po dwuletnim technikum masażu.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam!

administrator - 2013-02-15, 18:26

Tak sobie myślę ze gorzej jak jakiś pacjent cie zapyta czy posiadasz jakieś kursy odnośnie masażu czekolada :)
trecking - 2013-02-15, 23:15

To nie jest kurs masażu klinicznego leczniczego czy wybitnie specjalistycznego...... dobrze zrobisz to nikt nie zapyta a jeszcze pochwali
administrator - 2013-02-16, 09:39

trecking napisał/a:
To nie jest kurs masażu klinicznego leczniczego czy wybitnie specjalistycznego...... dobrze zrobisz to nikt nie zapyta a jeszcze pochwali

No dokładnie ale są pacjenci wybitnie natręci którzy i o to potrafią zapytać :)

trecking - 2013-02-16, 10:22

e-Masaz.pl napisał/a:
trecking napisał/a:
To nie jest kurs masażu klinicznego leczniczego czy wybitnie specjalistycznego...... dobrze zrobisz to nikt nie zapyta a jeszcze pochwali

No dokładnie ale są pacjenci wybitnie natręci którzy i o to potrafią zapytać :)



Jak w każdej branży. Jednak gdyby robić kursy z każdego zabiegu i rodzaju masażu to człowiek by nie zarobił na sama naukę.....

administrator - 2013-02-16, 12:18

trecking napisał/a:
e-Masaz.pl napisał/a:
trecking napisał/a:
To nie jest kurs masażu klinicznego leczniczego czy wybitnie specjalistycznego...... dobrze zrobisz to nikt nie zapyta a jeszcze pochwali

No dokładnie ale są pacjenci wybitnie natręci którzy i o to potrafią zapytać :)



Jak w każdej branży. Jednak gdyby robić kursy z każdego zabiegu i rodzaju masażu to człowiek by nie zarobił na sama naukę.....

Prawda.

massagewarsaw - 2013-02-16, 12:56
Temat postu: kurs masaz tajski
szukam1988 napisał/a:
po dwuletnim technikum masażu.

dlaczego technik masazysta mialby ambicje polewania klientow czekolada i wykonywania niezliczonej ilosci roznych zabiegow, ktore sa podrzednej jakosci, nie wymagaja zdolnosci i ich nauki?

generalnie jest zasada, ze wieszasz w gabinecie dyplomy, pod nimi certyfikaty, ktore okreslaja twoje kompetencje. Rozumie, ze w okolicach walentynek, na wieczory panienskie i podobne okazje, mozna wprowadzic na zyczenie klientow czekolade. Ale trzeba sobie zdawac sprawe, ze nie przegoni sie mody na nowe, ulotne zabiegi, napedzanej przez przemysl kosmetyczny.

masazysta-profesjonalista moze byc dobrym w kilku rodzajach masazu/terapii. Jesli wstawia w ofercie kilkanascie/dziesiat zabiegow (ktorych w dodatku, w wiekszosci sie nie uczyl), to dewaluuje w oczach powaznych, potencjalnych klientow swoja wiarygodnosc, jako uzdrowiciel (pomagajacy w dochodzeniu do zdrowia).

geralt22 - 2013-04-06, 13:42

Witam a ja mam takie pytanie, jaka czekolada do masażu jest dobra ? mam na myśli specjalne czekolady typu bms czy norel. A może ktoś używa jakiejś innej tańszej ?
administrator - 2013-04-07, 09:53

geralt22 napisał/a:
Witam a ja mam takie pytanie, jaka czekolada do masażu jest dobra ? mam na myśli specjalne czekolady typu bms czy norel. A może ktoś używa jakiejś innej tańszej ?

Załóż nowy temat odnośnie twojego pytania. Przyda się dla następnych osób.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group