To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Masaż tensegracyjny

trecking - 2013-01-13, 23:22
Temat postu: Masaż tensegracyjny
Mam takie pytanie: Czy był ktoś na kursie masażu tensegracyjnego a jeśli tak czy go stosuje i jak to w praktyce się sprawdza?
trecking - 2013-01-15, 20:50

Czyżby nikt...
massagewarsaw - 2013-01-16, 06:42
Temat postu: kurs masaz tajski
poczekaj, przeciez nie kazdy wchodzi na forum codziennie.

tensegrecyjny jest stosunkowo nowa technika, niewielu ja wykonuje i niewiele kursow

trecking - 2013-01-16, 09:37

Pytam gdyż ten rodzaj masażu jest przełomem. Udowadnia, ze masaż bywa lepszą metodą leczniczą od pozostałych form fizjoterapii w wielu przypadkach chorobowych.
Piotrek Medic - 2013-01-16, 18:26

trecking napisał/a:
Pytam gdyż ten rodzaj masażu jest przełomem. Udowadnia, ze masaż bywa lepszą metodą leczniczą od pozostałych form fizjoterapii w wielu przypadkach chorobowych.


Powiem tak- masaż tensegralny to rzeczywiście przełom w podejściu do TERAPII pacjenta poprzez wykorzystanie chwytów masażu. Generalnie zalicza się go do terapii tkanek miękkich. Innymi słowy- trzeba znać zasady tensegracji, czym ona jest w ujęciu biomechaniki, biochemii etc. Poza tym pojawia się cała masa teorii odnośnie przebiegu powięzi, skrzyżowań centrów koordynacji itp itd itd... Nie byłem na kursie, gdyż oczywiście masuję ( sporadycznie) ale prowadzę terapię pacjentów jako fizjoterapeuta i terapeuta manualny i nie wyobrażam sobie robić tego dobrze bez wykorzystania, znajomości i zrozumienia praw tensegracji i podejścia holistycznego ( holizm i tensegracja ściśle się ze sobą wiążą). Czy warto? Jeśli chcesz pracować z człowiekiem, docierac do przyczyny choroby itp WARTO ale masaż również nie zastąpi technik fizjoterapeutycznych i odwrotnie- fizjoterapeutyczne techniki nie osiągną często tego co ma w zamiarze masaż. Kwestia doboru technik do konkretnej przyczyny. I przede wszystkim- ważne jest kliniczne spojrzenie.

trecking - 2013-01-17, 11:00

Jednak nikt na kursie nie był?
budex - 2013-01-26, 23:14

Witam , jestem po kursie masażu tensegracyjnego autorstaw dr kassolika i dr andrzejewskiego wsumie są twórcami jego i szczerze go polecam jest rewelacyjny stosuje go na codzien oczywiscie nie u wszystkich pacjentów ale naprawde są duże rezultaty i z ręką na sercu poleccam :mrgreen:
Bodyworker - 2013-02-11, 19:15

Jeśli ktoś miał w szkole masażu lub na studiach rzeczowo nauczany masaż tkanki łącznej i zetknął się z powięziówka (w ramach programów w MSZ wydziałach masażu leczniczego od lat) nie będzie miał problemów ze zrozumieniem pojęcia tensegracji. Pojęcia, ponieważ trudno mówić o powstaniu masażu tensegracyjnego jako autorskiej metody od podstaw. Termina ten zapożyczony jest generalnie z budownictwa :) , w sumie przełożony na potrzeby wytłumaczenia wielu zjawiz biomechanicznych. Tensegracja jest znana za granicą od kilku dekat. Jesli jednak ktoś się w ogóle nie zetknął z tymi pojęciami, polecam.

Refleksyjnie, Piotr.

sztuka.masazu - 2013-03-18, 11:18

Witam! Właśnie jestem w trakcie kursu masażu tensegracyjnego, prowadzonego przez jego twórców, czyli Krzysztofa Kassolika i Waldemara Andrzejewskiego. Kurs trwa 100 godzin - zjazdy odbywają się w weekendy w odstępach miesięcznych, co daje naprawdę dużo czasu, by zgłębić i przećwiczyć ten nowy rodzaj masażu. Słyszałem natomiast, że zazwyczaj kursy z tego masażu są znacznie krótsze, zazwyczaj 3-dniowe. Kurs sam w sobie jest fantastyczny - uczy nowego, szerszego spojrzenia na terapię masażem. Bardzo pogłębia wiedzę anatomiczną, uwzględnia np. ucisk na tętnice przez napięte mięśnie lub więzadła. Masaż wydaje się być bardzo skuteczny - zazwyczaj już jeden zabieg wystarcza by zlikwidować ból i napięcie. Ja dopiero stopniowo włączam tę nowo zdobytą wiedzę do swojej praktyki. Szczerze polecam!
trecking - 2013-03-18, 11:51

To pozdrawiam "następce" ja byłem na poprzedniej edycji. Spojrzałem na forum niejednokrotnie i ten typ masażu jest prawie każdemu jeszcze obcy.... Zielona Góra górą ;-)
Bodyworker - 2013-03-18, 20:55

Przy okazji, polecam:
Poczynając od budownictwa

http://iospress.metapress...4678v2507w86l6/

Po podejście anatomiczne i terapię:
http://oldsite.anatomytra...lore/tensegrity
http://www.osteopathicres...df/Pflueger.pdf

sztuka.masazu - 2013-03-20, 12:45

Pozdrawiam poprzednika! Rzeczywiście wygląda na to, że w woj. lubuskim będzie najwięcej masażystów stosujących masaż tensegracyjny :)
trecking - 2013-04-08, 17:31

Dużo nowości w dziedzinie masażu o jakich tam się dowiedziałem wdrożyłem w życie codzienne. Faktycznie zupełnie inne efekty i praca bardziej cieszy gdy większa pomoc daje klientom.
RehaT - 2013-04-19, 00:42

Nie ma idealnej metody i kazda ma swoje wady i zalety. Zaleta dobrego terapeuty jest wiedza jak laczyc ze soba rozne metody.
zulka86 - 2014-02-23, 22:50

Witam Czy może ktoś z was posiada film masaż tensegracyjny i mógłby się podzielić?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group