To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Pytania do specjalisty dotyczące fizjoterapii - Ból i stałe napięcie kciuka podczas masażu

zawisza piotr - 2013-05-23, 11:48

Przy bólach kciuka zawsze można zmienić technikę ugniatania. Możliwości jest kilka. Bóle kciuka i nadgarstków to jednak chleb powszedni w tym zawodzie. Get use to it..
massagewarsaw - 2014-05-07, 04:12

RehaT napisał/a:
Zgadzam sie z Toba tylko co uzyskamy drenazem ? Chodzi mi konkretnie o drenaz, ktory dla mnie ma zastosowanie tylko w obrzekach i nic wiecej

uczac sie specjalistycznych technik, wykraczajacych poza program szkolny, mozna sie zajac klientami, ktorzy nie wymagaja klasyka, a np drenazu.

drenaz jest stosowany nie tylko w obrzekach, ale w detoksie, zapobieganiu rozwoju celulitu, nadwrazliwosci skory po gipsie, na siniaki. Rowniez go mozna uzyc przy nerwobolach mniejszych czesci ciala, np twarzy, bo delikatny, powolny i rytmiczny nacisk bedzie dzialal przeciwbolowo

sebeq - 2014-07-22, 21:07

Poza tym wcale nie musisz nie wiadomo ile ugniatać, a już na pewno nie tak jak u Zborowskiego. Jest sporo technik które dopiero poznaję z książek np z masażu głębokiego gdzie nie przeciąża się narzędzi naszej pracy.
massagewarsaw - 2014-07-23, 02:50

Techniki masazu to jednak nalezy poznac na kursach, pod opieka nauczyciela, niz z ksiazek
sebeq - 2014-07-23, 10:18

Oczywiście, jednak literaturę warto również czytać. Publikacje o masażu głębokim są z reguły pełne wskazówek dot ergonomii pracy czego w szkole jak na lekarstwo było :/

Na praktykach w szpitalu, od razu dało się zauważyć, że ugniatanie to najczęściej omijana technika, przy 21 pacjentach dziennie przestałem się dziwić tam pracującym, że ją omijają :/

kore - 2020-01-09, 15:47
Temat postu: Re: Ból i stałe napięcie kciuka podczas masażu
Shadi20 napisał/a:
Witam,
podczas masażu klasycznego po technice ugniatania, zaczynam czuć ból w mięśniu kciuka i towarzyszy mu stałe napięcie, powtarza się to, gdy gram na gitarze, chciałbym zapytać jak mogę tego uniknąć/

Rozciągam kciuk zarówno przed masażem, jak i grą, ale wydaje mi się, że to może być związane z syndromem nadużycia, tylko nie wiem jak tego uniknąć, albo jakie ćwiczenia stosować na rozluźnienie. Szukałem w google, jednakże nie znalazłem sprecyzowanych ćwiczeń czy też porad.

Proszę o pomoc


Podczas ucisku punktów spustowych warto wspomóc się jakimś narzędziem np. tzw. "kciukiem terapeutycznym" lub rozwiązaniami typu Therapypresser.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group