To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Kręcz karku

michal - 2008-05-20, 20:33
Temat postu: Kręcz karku
Dostałem dziś telefon od dalekich znajomych , ich dziecko ma kręcz karku w wyniku porodu kleszczowego. Wykonywałem masaże u dziecka który miał zabieg „przycięcia” m.o.s Jednak wiedzę na temat leczenia bez zabiegu operacyjnego mam tylko teoretyczna. Dziecko ma 6 m dlatego zależy mi by nie popełnić żadnego błędu, Jeśli ktoś ma większe doświadczenie na ten temat to chętnie skorzystam z jego rad. Tymczasem postaram się zdobyć więcej informacji o małym pacjencie

aha i jeszcze coś : co sądzicie o pozycjach ułożeniowych w czasie snu u tak małego dziecka??. Chyba powinienem sprawdzić jak ułożone jest łóżeczko w pokoju dziecka tzn czy sama jego pozycja nie pogłębia kręczu wiem że w kręczu główka kieruje się w stronę zdrową więc chyba dziecko powinno leżeć tak aby obracać główkę w stronę chorą (ale zamieszałem) jakoś porozstawiać zabawki , sprawdzić gdzie jest okno, telewizor tak by zachęcić dziecko do zwracania się w stron chorą . Sprawdzałem w książkach opisana jest redresja czy tą prehistoryczną metodę stosuje się nadal?


Czekam na skierowanie lekarskie bo bez tego nie zabieram się za tak małych pacjentów .
Piszcie

massagewarsaw - 2008-05-20, 23:44
Temat postu: masaz warszawa
terapia czaszkowo-krzyzowa moze byc stosowana (i jest zalecana) juz od paru dni po porodzie, tym bardziej jesli byly komplikacje. Oprocz kreczy nalezy zajac sie koscmi czaszki. Niektorzy terapeuci specjalizuja sie w niemowlakach.
krzysne - 2008-05-21, 21:46

Ja powiem że jak mój brat się urodził to przychodził do niego rehabilitant specjalizujący się z metodzie Vojta i robił z nim różne ćwiczenia na różne partie ciała to może ta metoda, ale to tylko sugestia żeby sprawdzić.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group