To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Wykonywanie masaży przed ukończeniem technika masażysty

Rayan - 2012-12-13, 09:31
Temat postu: Wykonywanie masaży przed ukończeniem technika masażysty
Witam,
Uczęszczam obecnie do szkoły i jestem na pierwszym roku technika masażysty. Moje pytanie brzmi: Czy mogę w trakcie nauki, a mianowicie przed zdobyciem tytułu technika masażysty zacząć już masować "prywatnie"? Przypuśćmy ogłosić się w gazecie i np jeździć do klientów - ale oczywiście bez zakładania firmy. Czy jest to dozwolone?

Pozdrawiam.

massagewarsaw - 2012-12-13, 09:54
Temat postu: kurs masaz tajski
teoretycznie nie, szczegolnie z oglaszaniem sie w gazetach.

jakkolwiek, rozmawiaj ze swoim wychowawca i nauczycielem od praktycznej nauli, jesli zachecaja, to ich ubezpieczenie pokrywa ciebie, w ramach praktyki umiejetnosci. Licz raczej "co laska", niz okreslona stawke.

powstrzymaj sie z reklama publiczna, zacznij od masowania rodziny i znajomych, i poprzez nich szerzej.

publicznie mozesz pokazac sie np na miejskich/lokalnych forach dyskusyjnych o zdrowiu. Moze znajdziesz zainteresowanych, ale przede wszystkim tworzysz swoj profil na przyszlosc, gdy zostaniesz masazysta.

niektorzy zatrudniaja sie w wakacje, do tego masz jeszcze pol roku, ale mozesz powoli rozgladac sie za pracodawca

Rayan - 2012-12-13, 20:12

dzięki za odpowiedź. Tak jak nadmieniłeś, ja już zacząłem praktykę tzw. po rodzinie i znajomych. Wspomniałeś coś o ubezpieczeniu, na jakiej zasadzie ono działa i co obejmuje? Jeśli chodzi o wakacje to również w ramach praktyk i raczej nie spodziewać się wynagrodzenia? Czy muszę poinformować o tym placówkę w której się uczę?
massagewarsaw - 2012-12-15, 18:02
Temat postu: kurs masaz tajski
o ubezpieczenie pytaj nauczyciela praktycznego, powinien go miec lub takie ubezpieczenie ma cala szkola.

w wakacje w osrodku wypoczynkowym nad morzem, na mazurach. Odplatnie. Do lata bedziesz miec przerobiony caly klasyczny, ale pracy zacznij szukac juz teraz

Rayan - 2012-12-15, 22:48

dzięki za pomoc i odpowiedź!
pozdrawiam.

Masazysta83 - 2012-12-17, 16:22

Może powtórzę słowa kolegów wyżej, ale czy ktoś by chciał żeby wykonywała mu osoba nie doświadczona masaż ?.
JustynaZuzanna - 2012-12-17, 17:19

Nie doświadczona jak nie doświadczona... po kilku latach praktyki dopiero można powiedzieć o DOŚWIADCZENIU, ale niechciałabym zbytnio aby zawód był wykonywany przez (bezobrazy dla wszystkich) nie wykształconych z niepełną wiedzą osobę, tak jak jest to w przypadku przedłużania paznokci..
Bo w tej chwili ja jestem po szkole z dyplomem ale bez solidnego doświadczenia zawodowego w masażach, to w takim razie biorąc pod uwagę wypowiedź Kolegi powyżej mam nie próbować swoich sił?? Kiedyś przecież każdy tu "stary masażysta" gdzieś nabierał doświadczenia, tak jak ja kiedyś z kosmetyką tak teraz chce nabrać z masażami.

Rayan - 2012-12-17, 21:43

Szanowny kolego doświadczony! (do Masazysta83). Rozumiem fakt, że jak to napisałeś w opisie - posiadasz duże doświadczenie, ale gdyby kolega czytał ze zrozumieniem, tudzież przynajmniej starał się zrozumieć odpowiedź massagewarsaw, to wiedziałby że temat ukierunkował się na temat ewentualnych praktyk. Co więcej! Jak wiadomo I rok technika masażysty to klasyk i to na nim opierałyby się moje praktyki - dlatego jest to już konkretna wiedza. Również i Ty uczyłeś się kiedyś masażu, i sądzę że tak samo jak ja, zabiegałeś o to, żeby jak najwcześniej mieć styczność z pacjentami/klientami, i móc wykonywać masaż jak najlepiej potrafisz (oczywiście wykonując tylko te masaże, które są już przez Ciebie poznane).
massagewarsaw - 2013-01-18, 08:04
Temat postu: kurs masaz tajski
Masazysta83 napisał/a:
Może powtórzę słowa kolegów wyżej, ale czy ktoś by chciał żeby wykonywała mu osoba nie doświadczona masaż ?.

przeciwnie, pisalem tylko o powstrzymywaniu sie przed reklama publiczna.

jakkolwiek, jesli jest sie pokrywanym przez jakies ubezpieczenie, to mozna dawac ogloszenia "masaz wykonywany przez ucznia" i nie okreslac oplaty



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group