To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Uprawnienia do otwarcia gabinetu masażu.

Lukassz - 2012-11-06, 21:06
Temat postu: Uprawnienia do otwarcia gabinetu masażu.
Kończę roczny kurs w szkole policealnej masażu. Po jej ukończeniu uzyskam ceryfikat MEN-III oraz zaświadczenie szkoły w języku polskim i wybranym języku obcym.
Chciałbym zapytać czy po takiej szkole mogę w świetle prawa otworzyć własny gabinet masażu? Czy też będę musiał ukończyć później szkołę dwuletnią i zdobyć tytuł technika masażysty?



Bardzo proszę o pomoc i odpowiedz w sprawie :wink:

administrator - 2012-11-06, 21:33

Możesz i nie musisz kończyć szkoły 2 letniej ale zawsze warto.
Lukassz - 2012-11-15, 12:04

Otrzymałem dzisiaj następującą odpowiedź z Ministerstwa Edukacji Narodowej:


"Szanowny Panie,

w odpowiedzi na e-mail w sprawie wydawanych przez Specjalistyczną Szkołę Masażu we Wrocławiu zaświadczeń na drukach MEN III/I uprzejmie informuję, że druk MEN III/I nie funkcjonuje już w obiegu prawnym (był stosowany przed 1993 rokiem).

Informuję także, że uprawnienia do wykonywania zawodu masażysty można uzyskać wyłącznie po ukończeniu technikum lub szkoły policealnej.

Ukończenie szkolenia w zakresie masażu lub innego zawodu z grupy zawodów medycznych nie skutkuje potwierdzeniem kwalifikacji i nadaniem uprawnień do wykonywania zawodu."





Jak to tak naprawdę jest? Bo Ministerstwo twierdzi jak widać, że po rocznej szkole Masażu nie ma się uprawnień do wykonywania zawodu masażysty, natomiast na podstawie wcześniej zebranych informacji jest zupełnie inaczej :) Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź :)

massagewarsaw - 2012-11-15, 17:29
Temat postu: kurs masazu tajskiego
dostales odpowiedzi, ktore sa zbierzne.

zadawanie pytan o kwalifikacje powinienies zalatwic przed rozpoczeciem nauki, a nie przy jej koncu. Chyba, ze cie szkola zrobila swiadomie w bambuko, wtedy mozesz dochodzic swych roszczen na drodze prawnej.

przeczytaj kilkadziesiat watkow w roznych podforach (wlacznie z info o kursach), zeby znalezc szersze odpowiedzi. Bylo to walkowane dobre kilkadziesiat/kilkaset razy.

Lukassz - 2012-11-16, 14:20

Informację podane zarówno przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jak i Szkołę są zupełnie inne.
Według informacji zamieszczonej wyżej po skończonych kursach, szkoleniach nie można pracować w zawodzie.
Czy ktoś ma może informację jak to faktycznie wygląda? I które z tych informacji są poprawne.
Tak samo zastanawiająca jest wygasła aktualność dokumentu MEN.

massagewarsaw - 2012-11-17, 04:24
Temat postu: kurs masaz tajski
to idz do kuratorium (najlepiej cala klasa) i wyjasniajcie
Artur36 - 2012-11-27, 17:41

Witam !
Mam pytanie odnośnie kwalifikacji zawodowych jako masażysta , a mianowicie czy ktoś kończył jakies szkoły masażu w Angli ?
Jestem po kursach , czy też szkołach gdyż całość trwała 3 lata a każdy rok to inny stopień techniki itd ,,
W chwili obecnej jestem na etapie tłumaczenia zdobytych kwalifikacji , ale mam obawy co to przełożenia tego w ministerstwie oświaty ,,
może ktoś już miał podobny problem ..
pozdrawiam

massagewarsaw - 2012-11-28, 01:58
Temat postu: kurs masaz tajski
nie przypuszczam, zeby chcieli cie zatrudnic w ministerstwie, a angielski znaja.

zreszta, jak kazdy rozsadny pracodawca w polsce



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group