To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Masaż klasyczny grzbietu,masować 1i 2 strone oddzielnie?

karolina770 - 2012-10-25, 22:16

Pozwole sobie na odpowiedz co to wypowiedzi Pana ,,Ryspaw,,. Nigdy w zyciu we wlasnym gabinecie nie robilam masazu na czas, bo taki masaz jest bez sensu i nigdy nie patrze na zagarek. Robie to tak jak powinien wygladac prawidlowo wykonany masaz nie patrzac na zegarek i prosze niech Pan czyta wyraznie ja napisalam PRZYKLADOWE 4 MINUTY bo jak inaczej mialam opisac to o co mi chodzi ?? Prosze zauwazyc slowo ,,PRZYKLADOWE,,. Rownie dobrze moglam napisac przykladowe 2 minuty lub 5 minut. To byl przyklad do opisania tego co chcialam przekazac innym forumowiczom. Pracujac w szpitalu panstwowym na masaz mialam 15 minut i ani minuty dluzej bo tak wymagal NFZ. A taki masaz to niestety nie masaz.
Kajaanna - 2012-10-25, 23:36

Szczawik napisał/a:
Nie mam ochoty, wdawać się w dyskusje,i robić spamu w tym temacie, który i tak pewnie zostanie usunięty.
A znów mógł bym się odnieść do kilku akapitów :D
Dyskutować można z osobą która nabyła już jakąś wiedzę, i posiada argumenty,a nie umiejętność "bicia piany":)
Myślę że czytający ten temat forumowicze ocenią kto ma kłopoty ze zrozumieniem słowa pisanego. Ja czy Pani.
I proponuję najpierw poświęcić więcej czasu na naukę a potem zabierać się za krytykę.
Przy odwrotnej sytuacji, może to powodować tylko śmieszność.
Niemniej , pozdrawiam Panią w ten pochmurny dzień :D


hehe no dobrze, powiedzmy, ze jeszcze podstaw nie pojęłam :grin:

Kajaanna - 2012-10-25, 23:45

Cytat:
Pracujac w szpitalu panstwowym na masaz mialam 15 minut i ani minuty dluzej bo tak wymagal NFZ. A taki masaz to niestety nie masaz.
Cytat:


świeta prawda, kiedy ja zrobiłam swój pierwszy masaż w szpitalu o 5 min za długo to juz oberwało mi sie za tak długo... wiec kazdy kolejny robiłam co chwile zerkajac na zegarek. Miałam często panią z SM i miałam na to smieszne 20 min... W ogóle kazdy pacjent miał 20 minut obojętnie czy potrzebował więcej czasu na masaz... (tylko jednej pani się udawało bo po niej juz nikogo nie było wiec jej poswiecałam wiecej czasu ) więc nie wyobraząm sobie jak osoba, która jest nauczona robic masaż pleców zaczynając od jednej połowy mogłaby go zrobić w 20 min.

Anonymous - 2012-10-26, 20:36

To po co te dyskusje. Masaż na NFZ to nie masaż tylko paranoja. W dzisiejszej profesjonalniej fizjoterapii takie podejście do pacjenta jest karygodne. Szkoda ciągnąć ten wątek bo to nie ma sensu.
administrator - 2012-10-26, 23:34

elpawel napisał/a:
To po co te dyskusje. Masaż na NFZ to nie masaż tylko paranoja. W dzisiejszej profesjonalniej fizjoterapii takie podejście do pacjenta jest karygodne. Szkoda ciągnąć ten wątek bo to nie ma sensu.

Dokładnie!

massagewarsaw - 2012-10-27, 01:06
Temat postu: kurs masaz tajski
ryspaw napisał/a:

Jestem wielkim przeciwnikiem masażu obu stron równocześnie, zwłaszcza w odcinku lędźwiowo-piersiowym. Dlaczego:
1. Nie da się wielu technik wykonać solidnie równocześnie na obu stronach pleców (np. rozcierania, rolowania a przede wszystkim ugniatania). Gdy masujemy wtedy jedną stronę, druga mówiąc dosłownie "stygnie" co jest niezgodne z podstawowymi zasadami masażu i nie możemy do tego doprowadzać. A przy okazji ile "kilometrów" wykonamy wokół stołu?

3. Nie ma się co obawiać o odczucia masowanego bo jak porządnie wymasujemy obie strony to napewno będzie zadowolony

ad1: gdzies mi uciekla logika.

ad2: odczucia klienta w masazu sa bardzo wazne, wazniejsze/rownie wazne, jak nasze zmeczenie chodzeniem wokol stolu czy niewygodnego ustawienia sie. W koncu jestesmy dobrze wynagradzani za, badz co badz, prace nie wiele wiecej, niz fizyczna.

dyskusja zeszla troche z glownego tematu, dziewczyny okazaly sie w niej bardziej elastyczne, otwarte i na poziomie, niz chlopi.

ps na forum nie panujemy/paniujemy, troche wiecej luzu

Kajaanna - 2012-10-27, 13:03

elpawel napisał/a:
To po co te dyskusje. Masaż na NFZ to nie masaż tylko paranoja. W dzisiejszej profesjonalniej fizjoterapii takie podejście do pacjenta jest karygodne. Szkoda ciągnąć ten wątek bo to nie ma sensu.


dyskusja była po to bo autor miał wątpliwości :) jak widać każdy podchodzi do tego inaczej



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group