To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Problem skórny, kurzajka na recę

Savonarola - 2012-09-25, 10:20
Temat postu: Problem skórny, kurzajka na recę
Witam postanowiłem zostać masażystą. Zapisałem się do szkoły. Kupiłem potrzebne mi na początku akcesoria. I niedługo pierwsze praktyczne zajęcia. Nagle jednak doznałem olśnienia które wprawiło mnie w spore zakłopotanie i smutek. Co z moją kurzajką na ręce. Raz że mogę kogoś zarazić ze szkoły. Dwa może w ogóle nie będę mógł przystąpić do zajęć . A co gdy już zostanę masażystą i powiedzmy znajdę pracę. Co z klientami których będę masował.
Niby można by próbować kurzajkę usunąć ale to podobno walka z wiatrakami bo prawie zawsze wracają i to nawet w większej liczbie. No to co robić? Proszę o rady?

Myśliciel_25 - 2012-09-25, 12:24

Witaj,
kurzajka w widocznym miejscu na dłoni, może nieco zniechęcać, zwłaszcza jeśli trafisz do Spa.

Mój kolega walczył z kurzajką na palcu... wiesz jak ją złapał?
podczas masaży w przychodni /higiena niektórych pacjentów, to temat na osobną dyskujse/
Poszedł do dermatologa, ten odrazu wyciągnał laser, i tak mu zasunął dawke, że kolega miał wypaloną dziure na 4mm w głąb! to było 1,5 roku temu a do dziś ma zagłębienie i paznokieć mu rośnie nieregularnie, ma cos w rodzaju daszka, czyli blaszki schodzą sie ku górze.....
maskarka :shock:
Więc, warto spytać o doświadczenie w tych sprawach, zanim się człowiek odda w czyjeś ręce.
Mi pomógł kiedyś poczciwy Polski mlecz, czuli popularny"dmuchawiec", zrywasz go z łodygą w której jest mleczko i smarujesz kurzajke.
Nie wiem tylko o jakiej porze roku one rosną.
Matka natura kryje w sobie wiele cennych skarbów, w tym oleje do masaży ;)
Pozdrawiam

massagewarsaw - 2012-09-26, 03:08
Temat postu: kurs masaz tajski
tez mialem na poczatku kariery masowania, po jakims czasie walczenia z nia (wycinanie) zniknela
ALLka - 2012-09-27, 15:03

Witaj,
jest bardzo dobry środek do walki z kurzajkami i jest to verrumal. Lek ten jest w postaci lakieru i cała terapia trwa ok 3 tyg (max). Miałam w życiu 2 razy i zawsze dawał radę :)


Pozdrawiam

Savonarola - 2012-09-29, 08:18

Dzięki za wpisy

No to jestem po pierwszych zajęciach i mam podrażnione meszki włosowe na nodze, pełno czerwonych kropek i trochę piecze. Jaką maść czy żel na to stosować?? Stosuję Aleve i jakoś mi chyba nie pomaga.

ALLka - 2012-10-01, 09:59

Na następne zajęcia przytnij włosy lub je całkowicie usuń.
massagewarsaw - 2012-10-01, 10:39
Temat postu: kurs masaz tajski
ALLka napisał/a:
Na następne zajęcia przytnij włosy lub je całkowicie usuń.

wlosow na nogach sie nie strzyze, a ogolenie/depilacja moze jeszcze pogorszyc zapalenie.

albo masz sklonnosc do zapalenia albo masaz zostal zle wykonany (raczej to drugie). Masujacy uzyl za malo olejku i wykonal masaz za silnie. To sie zdarza na poczatku zajec. Na zajeciach powinienes wspomniec o swojej dolegliwosci i nauczyciel powinien sie ustosunkowac i objasnic, jak unikac takich sytuacji.

przy okazji jest to nauczka dla ciebie i dla wykonujacego masazx - na bledach sie uczymy.

jesli chodzi o zapalenie, to nawet proste leki, np aspiryna, moga pomoc. Aptekarz/zielarz powinni cos doradzic.

ze swoimi dolegliwosciami (kurzajka, mieszki) moze powinienes odwiedzic dermatologa, moze masz sklonnosc do problemow skornych i im szybciej zajmiesz sie nimi, tym lepiej.

Szczawik - 2012-10-01, 11:25

Może moja porada wzbudzi kontrowersje :smile:
ale starszej daty nauczyciel w mojej szkole, zaproponował koledze ktory miał duże owłosienie na nogach i czuł dyskomfort przy masażu, aby zakładał rajstope :wink:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group