To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Schorzenia pianistów

adams324 - 2008-05-09, 20:58
Temat postu: Schorzenia pianistów
Coraz częstszym problemem stają się schorzenia rąk u pianistów ale także i u innych instrumentalistów.
adams324 - 2008-05-09, 21:01
Temat postu: zwalczanie poprzez masaż
Pytanie skierowane do specjalisty:jaki masaż jest najlepszy na schorzenia ręki typu bóle,zmęczenie i tym podobne?Czy masaż ma obejmować miejsce chorobowe czy także plecy i inne części ciała w tym obrębie?
administrator - 2008-05-09, 22:27

Dobrze by było wymasować obręcz barkową, typowy masaż rozlużniający. :wink:
dino100 - 2008-05-14, 21:54
Temat postu: masaż dla muzyków - zaniedbana sprawa
Schorzeń jest coraz więcej, bo ludzie pracujący w tych zawodach są "przy okazji" coraz słabsi fizycznie, taka prawda. A co do masażystów - od prehistorycznych niemalże (lata 50-te) czasów legendarnej już p. Konrady Garzteckiej nie słychać, żeby ktoś się w tym specjalizował. Przez krótki czas w łódzkiej Akademii Muzycznej istniała taka poradnia, ale działający tam ludzie zniknęli i zajmują się obecnie czymś innym. Sam z własnej praktyki mogę polecić jedynie dokładny i bardzo spokojny masaż klasyczny całej kończyny górnej ze szczególnym uwzględnieniem punktów motorycznych, a także niezwykle efektywne mobilizacje śródręcza, do tego masaż obręczy barkowej (dobre są także niektóre chwyty z Mulligana). Problem leży jednak w tym, że aby efektywnie pomóc instrumentaliście, trzeba dokładnie znać specyfikę jego instrumentu. Dlatego też na świecie najlepsi terapeuci rąk u muzyków są także sami muzykami. :!:
michal - 2008-05-20, 20:03

pianisty nie masowałem ale wykonywałem zabieg u skrzypaczki miała podobne problemy. Masaż wyłącznie w miejscu zmienionym chorobowo to strata czasu i peniędzy . MAsaż powinien obejmować wszystkie zmienione chorobowo częsci ciała ; oraz te które w wyniku choroby wykonują wiekszą prace. Przykład po złamaniu kończyny prawej masuje sie kończyne lewą bo ma ona w tym czasie wiecej zadan . Wiem, że nijak ma sie to do przypadku pianisty , ale jest ważne bo masażysta to nie urzadzenie do masażu ale Specjalista ,który powinien zajmować sie schorzeniem kompleksowo dażąc do całkowitego wyeliminowania dokuczliwych objawów


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group