To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Czy po fizjoterapii robić technika masażystę?

PatrycjaS19915 - 2012-08-27, 20:07
Temat postu: Czy po fizjoterapii robić technika masażystę?
Witam,
nie wiem czy był tu już taki temat bo jestem nowa na forum,ale chciała bym się poradzić osób które orientują się w temacie ponieważ wśród moich znajomych nikt nie potrafi mi odp na to pytanie.

Sytuacja wygląda tak:
w październiku zaczynam 3 rok studiów na fizjoterapii,szczerze mówiąc na studia poszłam tylko ze wzgl na masaż ponieważ interesuję się nim od dawna i kocham go wykonywać,a nie przemyślałam mojej decyzji do końca i nie zorientowałam się że istnieje takie studium jak TECHNIK MASAŻYSTA.

Zastanawiam się czy po licencjacie nie zrobić technika,bo wydaje mi się że to dobry sposób na dokształcenie w kierunku masażu,a magistra fizjoterapii nie chcę robić-wydaje mi się to bez sensu skoro chcę być masażystą. Dodam że w miarę możliwości uczęszczam na różne kursy masażu z których jestem bardzo zadowolona i uważam że wiele się dzięki nim nauczyłam.

Tak więc proszę dośwadczone osoby o odpowiedź-czy po licencjacie fizjo jest sens robić technika masażystę???

Z góry dziękuję za pomoc :wink:

zbyszek - 2012-08-27, 20:10

Jeśli możesz, to na pewno tak, znam wiele osób, które tak właśnie robią. Nawet w Krakowskiej Szkole masażu niemalże połowa słuchaczy to studenci a nawet absolwenci fizjoterapii
PatrycjaS19915 - 2012-08-27, 20:14

Dziękuję za szybką odp. Chodzi mi też o to,że czytałam na jakiś innych forach że po fizjo nie ma sensu robić technika ponieważ licencjat jeste tak jakby "wyższym" tytułem? A tak naprawdę wydaje mi się że są to dwie różne rzeczy,bo fizjo jest ogólna a technik kształci mnie tylko w kierunku masażu i na nim się tylko skupia i pod wzgl wiedzy i też praktyki.
administrator - 2012-08-27, 20:28

PatrycjaS19915 napisał/a:
Dziękuję za szybką odp. Chodzi mi też o to,że czytałam na jakiś innych forach że po fizjo nie ma sensu robić technika ponieważ licencjat jeste tak jakby "wyższym" tytułem? A tak naprawdę wydaje mi się że są to dwie różne rzeczy,bo fizjo jest ogólna a technik kształci mnie tylko w kierunku masażu i na nim się tylko skupia i pod wzgl wiedzy i też praktyki.

Dokładnie tak jak piszesz. Było jutro trochę tematów poruszanych takich ja twój poszukaj na forum. W 2 letniej szkole masz większą zakres materiał masażu niż po studiach fizjo. Tak czy siak zawsze to dodatkowy papier i wiedza która cie nic nie kosztuje bo są gdzie nie gdzie bezpłatne szkoły 2 letnie.

PatrycjaS19915 - 2012-08-27, 20:38

Dobrze,poszukam:) może znajdę odpowiedzi których oczekuję


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group