To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż szkoły, kursy, szkolenia - Książki albo podręczniki o masażu

lukrecja - 2012-08-24, 13:06
Temat postu: Książki albo podręczniki o masażu
Witam serdecznie :)
chciałam zapytać czy ktoś może polecić książkę lub podręcznik, w której byłyby instrukcje dotyczące masażu? Jestem ciekawa czy takie książki mogą dużo nauczyć, czy warto z nich korzystać i jak to co jest w nich napisane odwołuje się do doświadczeń zawodowych masażystów.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

administrator - 2012-08-24, 16:42

Mam nadzieje ze o takie książki o masażu ci chodzi.
ryspaw - 2012-08-27, 22:23

Witam
Zapaszam do zapoznania się z moimi wydawnictwami dotyczacymi masazu klasycznego, sportowego i pielęgnacyjnego. Zawsze służę pomocą w rozwiązywaniu problemów dotyczących masazu.
Z każdej publikacji coś mozna wynieść ale wiele na polskim rynku kaleczy rzemiosło.
zapraszam na agiw.masaz.pl
Pozdrawiam
RysPaw

sebeq - 2012-09-11, 00:52

A ja mam dodatkowe pytanie dotyczące podręczników.

W szkole nauczyciele wymienili kilka tytułów, np: Zborowskiego atlas anatomii oraz tego samego autora "masaż klasyczny" plus kilka innych.

Są to dość drogie podręczniki i zastanawiam się czy warto je kupować? Czy korzystacie z nich regularnie po skończeniu szkoły? Tzn, czy przydadzą mi się w przyszłości czy też lepiej pożyczyć na parę dni od kolegi żeby douczyć się do egzaminu?

administrator - 2012-09-11, 12:54

sebeq napisał/a:
A ja mam dodatkowe pytanie dotyczące podręczników.

W szkole nauczyciele wymienili kilka tytułów, np: Zborowskiego atlas anatomii oraz tego samego autora "masaż klasyczny" plus kilka innych.

Są to dość drogie podręczniki i zastanawiam się czy warto je kupować? Czy korzystacie z nich regularnie po skończeniu szkoły? Tzn, czy przydadzą mi się w przyszłości czy też lepiej pożyczyć na parę dni od kolegi żeby douczyć się do egzaminu?

Miałem ta książkę przydała się faktycznie ale nie aż tak żebym teraz z niej korzystał większość informacji mieliśmy na notatkach, kserówkach czy w formie elektronicznej. Tak czy siak nigdy nie zaszkodzi mieć jej na półce zawsze możesz zerknąć do brakujących informacji.

massagewarsaw - 2012-09-12, 03:08
Temat postu: kurs masaz tajski
jesli podrecznik, to kazdy powinien go miec, bedzie wymagany przez nauczycieli.

jesli drogi, to kup uzywany

massagewarsaw - 2012-10-03, 13:40
Temat postu: kurs masaz tajski
ps mozesz zalozyc osobny watek, jakich ksiazek potrzebujesz lub dodaj sie w watku Sprzedam, kupię, zamienię http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?p=16331
trecking - 2012-10-22, 10:38

Zborowskiego odradzam. Niestety jest jeszcze w programie ale coraz mniej wykładowców wole chce z niego korzystać. Nie dziwię się, bo mnożenie dziesiątków wymyślnych chwytów bez sensu i podwyższanie co parę miesięcy cen podręczników oraz zwiększanie ich liczby do niczego nie prowadzi
sebeq - 2012-11-02, 15:48

trecking, a jakich innych autorów proponujesz? Tzn, żeby było widać różnicę. Mogą być zagraniczni, bo w sumie ostatnio się zastanawiałem, ciekawe jacy autorzy są popularni np na zachodzie bądź wschodzie tak jak u nas Zborowski?
Piotrek Medic - 2012-11-02, 22:24

Pytanie czy już jesteś masażystą czy dopiero zaczynasz swoją przygodę. Ja popieram zdanie co do książek Zborowskiego. Oczywiście program nauczania niekiedy widzi tę książkę jako ,,biblię" masażu. Jednak ja polecam całą serię

Leon Chaitow, Sandy Fritz ,,Masaż leczniczy" - jest kilka tomów tego dzieła i uważam, że każdy masażysta powinien znać i mieć tę literaturę bo samo podejście do pracy Z CIAŁEM jest przedstawione bardzo ciekawie.

adamm - 2012-11-03, 21:52

A widzisz Piotrek kilka dni temu zastanawiałem się nad ich ksiązkami, masaż na powieziach i pkt spust.
Skoro posiada wiedzę którą polecasz na "cenionego" masażysty, więc posłucham i zamawiam :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group