To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Masażysta z Egiptu. Jak zacząć w Polsce?

cairo - 2012-08-24, 00:27
Temat postu: Masażysta z Egiptu. Jak zacząć w Polsce?
Zagłebiam się w to forum od dłuższego czasu, ale nie mogę znaleźć przypadku podobnego do mojego - a właściwie mojego męża. :)
Mąż jest Egipcjaninem, skończył studia informatyczne, ale przez ponad trzy lata pracował jako masażysta w 5* hotelu w Hurghadzie. Niestety nie ma żadnych certyfikatów, dyplomów, świadectw, ponieważ tam w takich zawodach jak fryzjer, masażysta, mechanik itp. zamiast kursów czy studiów na ogół ludzie uczą się od starszych stażem kolegów i tak było też w tym przypadku.
W Polsce mąż ukończył 12 róznych kursów masażu (tych kilkugodzinnych), żeby mieć jakikolwiek papier, żadnej innej szkoły nie ma szans póki co skończyć ze względu na brak dobrej znajomosci języka polskiego.
Chcielibyśmy zacząć działać prywatnie- na początek głównie z dojazdem do klienta. Mamy około 11m2 pusty pokój w naszym mieszkaniu, który mógłby doskonale służyć za przydomowy gabinet, ale z tego co czytam to ciężko jest działać legalnie u siebie w domu.
Ze względu na brak uprawnień chcielibyśmy skupić się głównie na tzw. masażach relaksacyjnych w stylu lomi lomi, gorącymi kamieniami, typowe egipskie techniki itp. Czy do takich masaży również potrzebne są te wszystke przebieralnie dla personelu, toalety dla klientów, poczekalnia itp.?
Będę bardzo wdzięczna za wszelakie sugestie. :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group