To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Kto może korzystać z usług masażysty?

administrator - 2012-08-02, 13:14
Temat postu: Kto może korzystać z usług masażysty?
Masaż może mieć wykonywany praktycznie każdy człowiek. Tutaj nie ma przeciwwskazań wiekowych. Specjalne rodzaje masażu polecane są także dla bardzo małych dzieci a nawet niemowląt. Dobry masażysta potrafi dokładnie wyczuć, co właściwie nam dolega i jaki rodzaj masażu będzie najbardziej odpowiedni.

Może on przede wszystkim dokładnie zdiagnozować stan naszej skóry a tym samym stwierdzić pewne zaburzenia, które występują w naszym organizmie. Poza tym o stanie zdrowia świadczą także nasze mięśnie. Jeżeli są one zbyt napięte to tylko odpowiedni masaż potrafi doprowadzić je do odpowiedniego stanu.

Masażysta jest także w stanie ocenić stan naszych stawów oraz całego kręgosłupa. Jednak najlepiej jest, kiedy taki masaż wykonywany jest profilaktycznie. Zawsze jest lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego też z masażu należy korzystać na co dzień a nie dopiero wtedy, kiedy nam coś dolega. Taki masaż doskonale uśmierza ból i łagodzi napięcie mięśni. Także tego typu masaż usuwa wszystkie zakwasy czy też blokady stawów. Działa relaksująco i rozluźniająco. Ale taki masaż to także korekta całej postawy. Wszystkie nieprawidłowości postawy ciała mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Może nie zawsze tylko sam masaż pomaga ale przede wszystkim taki masaż doskonale koryguje najróżniejsze takie wady.

Należy jednak pamiętać o tym, że taki masaż mogą wykonywać tylko osoby, które doskonale znają się na tym i wiedzą, jak taki masaż musi być robiony.

mosma - 2012-08-21, 18:46

Czy są jakieś schorzenia które są przeciwwskazaniem do wykonania masażu ?
administrator - 2012-08-21, 20:50

Przeciwwskazania do masażu
mosma - 2012-08-23, 14:56

Czy alergia jest takim przeciwwskazaniem ? :???:
administrator - 2012-08-23, 16:18

mosma napisał/a:
Czy alergia jest takim przeciwwskazaniem ? :???:

Alergia skórna? Jeśli nie skórna to nie ma w przeciwwskazania.

mosma - 2012-08-26, 18:28

Mam alergię skórną ale nie obejmuje całego ciała, jeśli mam zmiany to na rękach zwykle, ponieważ to alergia kontaktowa, wiem że stosuje się olejki do masażu, czy istnieją hipoalergiczne? Czy w takim przypadku zupełnie mnie to dyskwalifikuje? :???:
administrator - 2012-08-26, 19:59

Tak istnieją oliwki hipoalergiczne.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group