To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Artykuły o masażu, masażach - Znaczenie wywiadu w gabinecie odnowy biologicznej

administrator - 2012-07-22, 20:43
Temat postu: Znaczenie wywiadu w gabinecie odnowy biologicznej
Podczas nauki w studium masażu oraz w czasie pracy w ośrodkach SPA nie zwrócono mojej uwagi na tak ważny aspekt pracy jakim jest wywiad z pacjentem. Najczęściej schemat wyglądał tak, że klient wchodził do gabinetu, pytałem się o rodzaj masażu i brałem się do pracy. Podobne doświadczenia mają moi koledzy po fachu. W ośrodkach SPA&Wellness poza całą gamą zabiegów specjalnych na ciało znajdziemy w ofercie również klasyczne masaże relaksacyjne i lecznicze. Nie różnią się one jednak od siebie niczym poza siłą bodźca. Natomiast w czasie godzinnej sesji terapeutycznej możemy naprawdę poprawić stan zdrowia oraz ogólne samopoczucie pacjenta.

To tylko fragmenty artykułu. Tutaj cały artykuł pt: Znaczenie wywiadu w gabinecie odnowy biologicznej

Kasikfizjo - 2012-07-22, 21:00

Tak, myślę że to jest bardzo ważne.
Klienci/pacjenci czasem zapominają o bardzo istotnych rzeczach, które możemy z nich "wyciągnąć" dopiero w trakcie rozmowy.
Wywiad który trwa bardzo krótko może nam bardzo pomóc a nawet uniknąć jakiś komplikacji.
K.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group