To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Praca z piłkarzami

celtic - 2012-07-22, 19:16
Temat postu: Praca z piłkarzami
Witam. Niedługo zaczynam pracę z piłkarzami, (jestem fizjoterapeutą, mam kurs masażu klasycznego 1 stopnia oraz masażu limfatycznego) ma ona wyglądać na wcierce przed meczem i rozmasowanie urazów po nim. Chciałem zapytać jakich technik użyć do wcierki, jakie grupy mięśni masować? Może jakieś podpowiedzi od doświadczonych kolegów ? Jakie najczęstsze urazy tu występują, jak z nimi postępowac? Z góry dziekuję, pozdrawiam.
ryspaw - 2012-07-24, 20:31

Witam
No to czeka Cię ciężka praca. Zależy to jeszcze od poziomu tych piłkarzy, która to liga?
Często trzeba będzie wspomagać rozgrzewkę popularnie nazywaną wcierką a, że głównie dotyczy ona stawów skokowego i kolanowego to jedyną podstawową techniką będzie rozcieranie (głaskanie tylko na wstepie do rozprowadzenia maści). Na mięsniach najczęsciej kończyny dolnej również dużo rozcierania i ewentualnie troche ugniatania (głaskanie w minimalnym stopniu na początku). Często u piłkarzy występują zranienia, otarcia skóry więc tu nie pomasujesz.
Po wysiłkach z góry nie zakładamy, że wystąpią obrażenia i uszkodzenia sportowe. Zapamiętaj, że nigdy nie leczysz urazu (bo to jest chwila, w kórej zadziała jakas zewnętrzna siła powodująca obrażenia i uszkodzenia) - natomiast można urazom zapobiegać poprzez różnorodne działania. My natomiast po diagnozie lekarza możemy z wykorzystaniem czynników fizykalnych i własnych rąk pomagać zawodnikowi w szybszym powrocie na boisko.
Masaż powysiłkowy najlepiej wykonywać po około 10-14 godzinach od zakończenia meczu. Wtedy da najlepszą reakcję przyspieszającą proces restytucji powysiłkowej.
Co do metodyki to już nie będę się rozpisywał. zapraszam Cię do zapoznania się z moimi wydawnictwami na stronie agiw-masaz.pl gdzie znajdziesz metodyki masażu sportowego i innych potrzebnych w odnowie biologicznej
RysPaw

celtic - 2012-07-29, 20:34

dziękuje bardzo za cenne informacje. To są 3 ligowi gracze, w wiekszości nie mieli nigdy do czynienia z profesjonalnym masażem, wcierki wykonywali sami lub nigdy niestosowali tego. Ale klub mysli własnie o zatrudnieniu masażysty narazie na same mecze, ewentalnie jak się znajdą na to pieniążki mógłbym dostać etat. Pozdrawiam

[ Dodano: 2012-07-29, 21:01 ]
Chciałem jeszcze zapytać co to skurczów mieśni nóg w trakcie meczu i po nim, co wtedy zastosować? Jakie postępowanie?

massagewarsaw - 2012-07-30, 23:42
Temat postu: kurs masaz tajski
skurcz - rozciaganie miesnia. Pilkarze moga to robic sami


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group