To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Ktoś ma już arkusz egzaminu teoretycznego czerwiec 2012 ?

paulina12 - 2012-06-21, 20:07

nie jest udostępniany
sylwus555-91 - 2012-06-21, 20:49

ja rowniez w ostatniej chwili sobei przypomnialm zeby mu pomoc sciagnac a potem w razie koniecznosci pomoc zalozyc...
mimica - 2012-06-21, 22:49

Źle napisałem,co do masażu suchego!!!
Przepraszam tę osobę z góry za swój błąd,napisała ona dobrze.
Dziś dokładnie pytałem wykładowcy,chodzi o masaż POZA środowiskiem wodnym,
czyli nie masaż podwodny,wirowy,czy taki gdzie pacjent jest polewany a masażysta masuje.Ja napisałem,że masaż suchy,to bez środków poślizgowych.
Świadectwo ukończenia szkoły daje uprawnienia do pracy jako masażysta.

sliwa90 - 2012-06-21, 23:17

ja napisałem że używam oliwki chyba że pacjent jest uczulony to wtedy używamy talku. Ale normalnie ten klasyczny suchy mógł zmylić.
adamm - 2012-06-21, 23:34

o protezie nic nie pisałem, tylko że pomagam ewentualnie sie rozebrac i ubrac

wlasnie przed chwilą z analizowalem ten sam problem widze co niektorzy :)
czy masaż klasyk suchy to bez srodkow posligowych? raczej nie...
Jak uważacie, pisałem że używam srodka poslizgowego, przecież tarcie, owlosienie,

sliwa90 - 2012-06-21, 23:36

no właśnie też tak pisałem :D
mimica - 2012-06-22, 00:11

W projekcie można napisać,że masaż robimy bez środków poślizgowych,bo tak też można masować,ale trzeba to napisać-że zrobisz masaż bez oliwki itp.
Jest tarcie,przez to masaż jest intensywniejszy,głębiej działa,zaś na owłosienie,to chyba tzw antydepilacyjne techniki np. w miejscu rozcierasz i przesuwasz rękę itd.
A jak to oceniają,to myślę,że prostu nie dostaniesz punktu jeśli środki poślizgowe były
w kluczu.Heh też nie napisałem,że pomogę zdjąć i włożyć protezę.
Szkoda,że wałków pod stawy skokowe nie podłożyłem:)

JustynaZuzanna - 2012-06-22, 08:55

ja w przyborach napisałam że oliwka do masażu, ale zapomniałam napisać w toku masażu że "nakłdam oliwkę na obszar masowany..."
a suchy klasyk - dokładnie zwykły klasyk tylko że nie w środowisku wodnym. Kolega zamiast oliwki użył talku, nasz wykładowca powiedział że zapewne to też uznają

bananowy_kot - 2012-06-22, 12:18

Nie zgadzam się z Wami.
Sądzę, że masaż klasyczny suchy, to masaż bez środków poślizgowych.
Kończynę do takiego masażu pacjent - mężczyzna może ogolić, więc owłosienie nie stanowi problemu.
Masaż klasyczny mokry, to masaż ze środkami poślizgowymi.
Masaż w środowisku wodnym, to zupełnie inny temat.

magsmol - 2012-06-22, 14:47

Masaż suchy to nic innego jak masaż klasyczny, tylko jest to bardzo stare nazewnictwo :grin:
massagewarsaw - 2012-06-22, 16:44
Temat postu: kurs masaz tajski
Kajkamajka napisał/a:
weź spadaj, jestes członkiem komisji ze ich tak bronisz?

zarejestrowalas sie na forum przed 2 dniami, a probujesz ustawiac i obrazac. Na forum sa nauczyciele, rowniez zasiadajacy w roznych komisjach, a czyta wiele wiecej, rowniez z cke. Gadajac glupoty, nie tylko ich obrazasz, ale powstrzymujesz przed wypowiadaniem sie na forum, udzielaniem pewnych odpowiedzi i podniesieniem poziomu dyskusji.

jak chcesz gadac, co ci podleci na jezyk, to idz na egzaminzawodowy, tam nikt nie czyta

mimica - 2012-06-22, 18:09

bananowy_kot
Specjalnie rozmawiałem na ten temat z wykładowcą(od wielu lat masażysta w publicznej placówce,wykładowca w policealnej i na uczelni medycznej),bo też mnie to nurtowało,więc myślę że prawidłowo rozróżnia pojęcia?
Ale masz prawo się nie zgadzać.Mam tylko prośbę,skonsultuj to też ze swoimi wykładowcami i napisz.Zawsze lepiej wiedzieć niż kluczyć i zgadywać.
ps myślisz,że facet specjalnie dla masażu u Ciebie,będzie golił nogi?:)

zbyszek - 2012-06-22, 19:13

magsmol napisał/a:
Masaż suchy to nic innego jak masaż klasyczny, tylko jest to bardzo stare nazewnictwo :grin:

Magsmol ma w sposób oczywisty rację

adamm - 2012-06-22, 20:26

mimica napisał/a:
bananowy_kot
ps myślisz,że facet specjalnie dla masażu u Ciebie,będzie golił nogi?:)



hehehe dzieki za poprawe humoru :P

Kajkamajka - 2012-06-22, 20:42
Temat postu: Re: kurs masaz tajski
massagewarsaw napisał/a:
Kajkamajka napisał/a:
weź spadaj, jestes członkiem komisji ze ich tak bronisz?

zarejestrowalas sie na forum przed 2 dniami, a probujesz ustawiac i obrazac. Na forum sa nauczyciele, rowniez zasiadajacy w roznych komisjach, a czyta wiele wiecej, rowniez z cke. Gadajac glupoty, nie tylko ich obrazasz, ale powstrzymujesz przed wypowiadaniem sie na forum, udzielaniem pewnych odpowiedzi i podniesieniem poziomu dyskusji.

jak chcesz gadac, co ci podleci na jezyk, to idz na egzaminzawodowy, tam nikt nie czyta


czy tak ciężko to zrozumieć że to nie są tylko moje słowa? nie przypominam sobie zebym kogos tutaj ustawiała, a to "obrazanie" nie jest bezpodstawne...


a co do dyskusji powyzej masaż suchy to zwykły masaż na oliwce lub talku w przeciwienstwie do masazu mokrego (wodnego), miałam to na praktykach, pacjenci przychodzili do mnie ze swoimi kartami zabiegowymi i zwykły masaż jest tak własnie okreslany jako suchy



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group