To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Masaż w sporcie

jannek - 2012-05-06, 16:17
Temat postu: Masaż w sporcie
Witam,

Interesuje mnie masaż typowo sportowy. Wiem ,że bazujemy tu na klasyku ale jakie techniki są wskazane a jakie nie.
Spotkałem się z opiniami, że masaż bezpośredniio po cięzkim wysiłku (trening, zawody) nie jest wskazany a niektórzy wręcz nie uznają tego rodzaju zabiegów do przyśpieszenia regeneracji.

Pozdrawiam,

administrator - 2012-05-06, 17:19

Podsyłam link: Techniki masażu sportowego może się przyda.
massagewarsaw - 2012-05-06, 17:43
Temat postu: kurs masaz tajski
jannek napisał/a:

Spotkałem się z opiniami, że masaż bezpośredniio po cięzkim wysiłku (trening, zawody) nie jest wskazany a niektórzy wręcz nie uznają tego rodzaju zabiegów do przyśpieszenia regeneracji.

tak, ale na masaz sportowy sklada sie rowniez rozgrzewka przed cwiczeniami, pomoc w czasie kontuzji i rehabilitacji. Do takiego mozna rowniez zaliczyc rozciagania (masazysta zrobi je glebiej, niz samemu), mobilizacje stawow, nawet masaz na obnizenie stresu przed zawodami.

jesli trening nie byl bardzo ciezki (czyli wyjatkowy), to masaz jest wskazany.

po ciezkim wysillku, to zalezy indywidualnie od sportowca - jesli chce, to pewnie mial je w przeszlosci i wierzy, ze mu pomogly. Jesli masaz jest zbyt bolesny, to mozna slabiej i krocej. Mozna nawet zrobic drenaz limfatyczny, zaby zapobiec siniakom (np w sportach walki)

jannek - 2012-05-14, 11:24

Dzięki za poprzednie wyjaśnienia i pytam dalej:
Jakie można stosować środki wspomagające masaż sportowy. Czy są jakieś preparaty specjalnie stworzone do masażu np. przed startem albo po?
Słyszałem ogólnie o tzw. wcierkach ale generalnie żadnych szczegółów nie znam.

massagewarsaw - 2012-05-14, 11:34
Temat postu: kurs masaz tajski
przed cwiczeniami masci, balsamy rozgrzewajace - im silniejsze ich dzialanie, tym zabieg moze byc krotszy.

Po cwiczeniach chlodzace, na siniaki, zbicia, opuchlizne i przeciwbolowe.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group