To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Przygotowania do egzaminu zawodowego - czerwiec 2012

dargaga - 2012-05-14, 22:25

rwy nie bedzie bo już była. A jeśli chodzi o amputacje to zależy, bo jak nie ma usuniętych węzłów chłonnych to tylko kg a jesli sa usunięte to do opracowania jest klatka piersiowa str dalsza + dół pachowy. a wie ktoś ile było kartek na egzaminie w styczniu?
JustynaZuzanna - 2012-05-16, 11:15

u mnie obstawiają segmentarkę wg Zborowskiego, bo podobno on w tym roku nam wymyśla projekt.
adrick - 2012-05-16, 12:11

Skąd takie info, że Pan Zborowski wymyśla projekt?
Jeśli faktycznie wymagane będzie napisać projekt wg książki Zborowskiego z 2007 roku to nie będzie łatwo - dla mnie jest ona zawiła i niejasna - w szczególności część z zastosowaniem masażu segmentarnego w jednostkach chorobowych. Ja obstawiam twarz, skolioze albo PHS.

A tak w ogóle to dawać na egzaminie zawodowym masaż segmentarny - który jest praktycznie niestosowany w publicznych placówkach to przesada.

JustynaZuzanna - 2012-05-16, 12:18

bodajże nasz wykładowca usłyszał ów informacje.
Ale wiesz jak to jest ... ja patrzę na to z przymrużeniem oka... i na te wszystkie obstawiania co może być.
W zeszłym roku pisałam z kosmetyki, wykładowcy mieli podobne podejżenia a tu akuku był banalnie prosty projekt.

dargaga - 2012-05-21, 22:06

mam pytanie odnośnie: wykaz informaji jakie należy uzyskać od pacjenta. Moze mi ktoś to wytłumaczyc?? nie wiem o co w tym chodzi, zawsze coś tam powpisuje i na tym mi punkty uciekaja.. Jeśli moze mi to ktoś wytłumaczyc to z góry dziękuje :)
Danka - 2012-05-21, 22:53

Wykaz informacji to wykaz pytań (co czasem jest też chyba tak zatytułowane), na które masz odpowiedź w załączniku "wywiad chorobowy". Macie inne pomysły?
Aaa i skolioza też już kiedyś chyba była.

JustynaZuzanna - 2012-05-22, 08:21

Ja też to interpretuje w sposób taki, jak powyżej czyli zadaję pytania na które odpowiedź mam w wywiadzie chorobowym.

Skolioza była, ale klasyk. A jeszcze nigdy nie było segmentarki

adamm - 2012-05-22, 09:17

Dajcie spokój z tym segmentem.... to będzie porażka, sama moja Pani nauczyciel mówiła, to że jest segment nie znaczy ze powinnismy go używać. Potrzebna jest do niego ogromna wiedza z anatomii, powinni go odpuscić i dać nam normalnie spokojnie zdać :P
JustynaZuzanna - 2012-05-22, 09:23

Adamm no racje niby masz, segentarki mało się używa.
Ale znając życie... i jak ktoś kto układa nam projekt nie będzie mieć humoru...
Ja to wtedy poprostu zakoduje prace, wstane i wyjdę :D bo to by była rzeźń niewiniątek

Danka - 2012-05-22, 10:10

Skolioza w segmentarnym? A jak to zrobić? I skąd taki pomysł? Jeśli już to dadzą coś prostego, z uwagi na to, że segmentarnego jeszcze nie było.
agent - 2012-05-25, 22:06

dargaga napisał/a:
mam pytanie odnośnie: wykaz informaji jakie należy uzyskać od pacjenta. Moze mi ktoś to wytłumaczyc?? nie wiem o co w tym chodzi, zawsze coś tam powpisuje i na tym mi punkty uciekaja.. Jeśli moze mi to ktoś wytłumaczyc to z góry dziękuje :)

Według projektów które oglądałem to wykaz informacji jakie należy uzyskać od pacjenta to nic innego jak opis jego stanu zdrowia i niepełnosprawności.
Wykaz pytań jakie należy zadać-> wywiad.

JustynaZuzanna - 2012-05-25, 22:22

Danka napisał/a:
Skolioza w segmentarnym? A jak to zrobić? I skąd taki pomysł? Jeśli już to dadzą coś prostego, z uwagi na to, że segmentarnego jeszcze nie było.

Pomysł stąd, że mój wykładowca obstawia segmentarny, że ja skolioz nie lubię i znając mojego pecha to to połączenie jest napewno nie tylko dla mnie NIE miłe :)

Jak zrobić: "Masaż w wybranych jednostach chorobowych cz III" Adam Zborowski, autor krok po kroku opisuje metodykę z wykorzystaniem chwytów z segm.


Ps. Zaznaczam, że jak ja marudze że będzie źle to znaczy że tak nie będzie, więc dla zasady marudze że będzie trudny projekt co by był łatwy :D :D To już wszyscy u mnie zauważyli, mój mąż, moi znajomi, moi wykładowcy i zawsze się śmieją żebym jak najwięcej marudziła bo to znaczy że będzie dobrze :D

dargaga - 2012-05-27, 20:07

agent napisał/a:
dargaga napisał/a:
mam pytanie odnośnie: wykaz informaji jakie należy uzyskać od pacjenta. Moze mi ktoś to wytłumaczyc?? nie wiem o co w tym chodzi, zawsze coś tam powpisuje i na tym mi punkty uciekaja.. Jeśli moze mi to ktoś wytłumaczyc to z góry dziękuje :)

Według projektów które oglądałem to wykaz informacji jakie należy uzyskać od pacjenta to nic innego jak opis jego stanu zdrowia i niepełnosprawności.
Wykaz pytań jakie należy zadać-> wywiad.
\

wielkie dzięki Agent :)

Danka - 2012-05-27, 20:29

To marudź dalej zuzanno,pokładamy w Tobie nadzieje, bo tak naprawde mogą dać wszystkto to czego jeszcze nie było.Nawet podwodny hihi :P
A co do segmentarnego np skoliozy to nie problem zrobić kregołup, grzbiet i ew. klatke, trzeba tylko dobrze,krótko to rozpisać i bd gut.

JustynaZuzanna - 2012-05-27, 20:46

Danka spoko jeszcze 24 dni będę marudzić, a później WAKACJE
Segmentarny aż tak trudny nie jest, ale mi się wiecznie myli po której stronie rozluźniamy po cięciwie czy łuku (przynajmniej jak mam mówić bądź pisać) a jak robię na zajęciach to bez problemu, bez myślenia i kombinowania wiem co i jak.
Bądź co bądź najlepiej z segmentarnego niech dadzą kończynę górną czy dolną to będzie fajno :D :D pasowało by mi

Podwodny?? eeee to to już chyba kompletnie odpada!! Miał go ktoś wogóle z Was?? czy tylko na szybko mniej więcej opisany??



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group