To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Pytania do specjalisty dotyczące fizjoterapii - Anatomia - identyfikacja nerwów

killwithme - 2012-03-06, 07:45
Temat postu: Anatomia - identyfikacja nerwów
Witam, jestem studentem 2 roku fizjoterapii i mam od jednego z profesorów do opanowania przebiegi poszczególnych nerwów. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że mam problem z identyfikacją dwóch:

- nerw odstrzałkowy
- nerw podkolanowy

Tudzież moje pytanie, o które nerwy mogło tu chodzić?

Nerw odstrzałkowy wydaje mi się będzie to nerw strzałkowy wspólny, ale podkolanowy? Bardzo bym prosił o jakąś radę. Rozmawiałem z jednym wykładowcą na uczelni i sugerował mi n. udowo-goleniowy. Czy to może być ten? Czy raczej n. międzykostny goleni lub r. popliteus?

Prosiłbym tylko o pomoc w identyfikacji...

massagewarsaw - 2012-03-06, 07:52
Temat postu: kurs masaz tajski
killwithme napisał/a:
nerw podkolanowy

nervus saphenus

"nerw odchodzący od nerwu udowego, biegnący po przyśrodkowej stronie kolana oddając gałązki nerwowe unerwiające czuciowo stronę przednio-przyśrodkową piszczeli"

killwithme - 2012-03-06, 08:00

Dziękuję.
massagewarsaw - 2012-03-06, 08:07
Temat postu: kurs masaz tajski
podziekuj google.

teraz nim posluguja sie nawet przedszkolaki, z dobrym skutkiem.

twoj profesor nie zadal ci lamiglowki na schorzenie, tylko prosty test na budowe anatomiczna.

a wykladowca na uczelni, ktory mial kilka sugestii na nazwe jednej struktury, to moze powinien nadal sie uczyc, a nie wykladac

zbyszek - 2012-03-17, 14:32
Temat postu: Re: Anatomia - identyfikacja nerwów
killwithme napisał/a:

Nerw odstrzałkowy wydaje mi się będzie to nerw strzałkowy wspólny

Ja typuję raczej towarzyszący żyle odstrzałkowej nerw skórny tylny uda (nervus cutaneus femoris posterior), ale...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group