To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Ból barku

karolina770 - 2012-02-04, 18:28
Temat postu: Ból barku
witam jaki masaz polecacie na okropny bol barku ?
sylos121 - 2012-02-05, 07:30
Temat postu: Re: bol barku
karolina770 napisał/a:
witam jaki masaz polecacie na okropny bol barku ?


zależy czym ten ból jest spowodowany.. urazem, przeciążeniem? może chorobą phs?

karolina770 - 2012-02-05, 12:48

przeciazeneim i to bol jest nie lezony kilka lat teraz sie nasilil, prosze takze o opisanie masazu przy bolu spowodowanym urazem z gory bardzodziekuje
sylos121 - 2012-02-05, 16:20

wg mnie trzeba byłoby zrobić porządny wywiad i całą diagnostykę.
bo ciężko mi tak powiedzieć Ci jaki masaż ma być skoro nie wiem dokładnie co się dzieje.

ten ból doskwiera Tobie czy komuś innemu?
jaki charakter ma ból? kiedy ból się nasila? czy jakieś pozycje pozwalają że ból jest słabszy?
czym dokładnie spowodowany jest ból? wypadkiem? jakim urazem?
dlaczego ból nie był leczony?

tu masz coś takiego:

http://fizjo.e-masaz.pl/p...bolesnego_barku

http://fizjo.e-masaz.pl/page.php?id=rwa_barkowa

ale ja na Twoim miejscu poszłabym do lekarza z tym niż samemu się bawić bez odpowiedniej diagnozy.

karolina770 - 2012-02-06, 22:32

bol nasila sie przy podnoszeniu barku do gory, spowodowany byl przeciazeniem, a nie leczony z powodu braku czasu.
sylos121 - 2012-02-08, 19:00

ale nie było żadnych zmian w układzie kostnym? jakieś skręcenie, złamanie?
karolina770 - 2012-02-08, 21:32

zadnego urazu typu skrecenie lub zlamanie
sylos121 - 2012-02-09, 17:12

to zrobiłabym masaż klasyczny delikatny, w zależności od bólu.
massagewarsaw - 2012-02-09, 17:41
Temat postu: kurs masaz tajski
jesli "okropny bol" to moglo dojsc do urazu pare lat temu, a ostatnio moglo sie odnowic, np z powodu ulozenia w czasie snu, zimna.

proboj masaz, samomasaz, masci przeciwbolowe, rowniez cieple czy zimne oklady. Jesli po kilku dniach nie ma poprawy, to fizjo czy lekarz do diagnozy

karolina770 - 2012-02-09, 23:04

dzieki za pomoc i jeszcze jedno pytanko jak to jest z ta przepuklina czy przepuklina miedzy kregowa to to samo co wypadniecie jadra czyli dyskopatia ?? i czy przy przepuklinie zalecany jest masaz??
sylos121 - 2012-02-11, 18:32
Temat postu: Re: kurs masaz tajski
massagewarsaw napisał/a:
proboj masaz, samomasaz, masci przeciwbolowe, rowniez cieple czy zimne oklady. Jesli po kilku dniach nie ma poprawy, to fizjo czy lekarz do diagnozy


ja też tak sądzę jak już na początku mówiłam żeby iść do specjalisty z tym :) żeby dobrze to zdiagnozować itp



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group