To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Czy mierzycie cisnienie swoim klientom przed i po masażu?

kacper - 2011-12-28, 21:29
Temat postu: Czy mierzycie cisnienie swoim klientom przed i po masażu?
witajcie
Co sądzicie o mierzeniu cisnienia przed wykonaniem masażu jako etap wywiadu?
oraz zmierzenie po wykonanym masażu?
Mam na mysli masaże od leczniczych po relaksujące.
nadgorliwość czy profesjonalne podejscie do pracy.

massagewarsaw - 2011-12-28, 23:29
Temat postu: kurs masaz tajski
jesli cie tego uczyli w szkole i jesli to jest zalecane, to to rob.

jesli nie, to daruj sobie.

w jakim celu mialbys mierzyc cisnienie?

adamm - 2011-12-29, 14:15

przeprowadzony wywiad powie tobie czy mierzyć + indywidualnie podejscie do klienta
administrator - 2011-12-29, 17:20

adamm napisał/a:
przeprowadzony wywiad powie tobie czy mierzyć + indywidualnie podejscie do klienta

Dokładnie przede wszystkim dokładny wywiad pacjent sam powie ci czy choruje na nadciśnienie a jak nie to zapytaj się go.

kacper - 2011-12-29, 17:52

dziekuje za porady, nadcisnienie istotnie jest przeciwskazaniem do masażu.
1.A sugerując sie tą tabelą w linku, jakie cisnienie uznajecie za graniczne do wykonania masażu? /powyzej jakiego zrezygnowac ?

http://nadcisnienie.pl/

2.Czy można wykonać łagodny masaż relaksujący jesli klientka ma podwyższone cisnienie?

bede wdzieczny za porady bardziej doswiadczonych kolegów, ja jestem w trakcie nauki jeszcze .

massagewarsaw - 2011-12-29, 19:27
Temat postu: Kurs masaz tajski
kacper napisał/a:
dziekuje za porady, nadcisnienie istotnie jest przeciwskazaniem do masażu.
1.A sugerując sie tą tabelą w linku, jakie cisnienie uznajecie za graniczne do wykonania masażu? /powyzej jakiego zrezygnowac ?

http://nadcisnienie.pl/

2.Czy można wykonać łagodny masaż relaksujący jesli klientka ma podwyższone cisnienie?

bede wdzieczny za porady bardziej doswiadczonych kolegów, ja jestem w trakcie nauki jeszcze .

Powolny I delikatny masaz obniza cisnienie, wiec mozna stosowac przy wysokim cisnieniu, jesli jest ono stabilne. Problemem moze byc niskie cisnienie, bo swiadczy o oslabieniu lub odwodnieniu organizmu, przy nim trzeba byc bardziej ostroznym, skracajac czas zabiegu.

Powinniscie zadac pytanie nauczycielowi w klasie I przedyskutowac problem.

Niemal kazdy klient jest swiadomy swego cisnienia, mierza go sami i w zaleznosci od wyniku przyjmuja dawke lekow. Mierzenie cisnienia nie jest uczone masazystow I nie ma tez potrzeby

adamm - 2012-01-04, 13:20

zawsze można zrobić maszas w kierunku odwrotnym czyli odsercowym, odgłowowym
massagewarsaw - 2012-01-04, 13:55
Temat postu: kurs masaz tajski
adamm napisał/a:
zawsze można zrobić maszas w kierunku odwrotnym czyli odsercowym, odgłowowym

nie, nie zawsze mozna tak masowac, szczegolnie z chorobami serca i cisnieniem. Generalnie nie powinno sie masowac dystalnie, chyba, ze na krotkim odcinku i lekko (np przy powrocie ruchu, zeby nie przerywac dotyku z klientem)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group