To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełn± wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Podstawy kliniczne w masażu - Nauropatia cukrzycowa, cukrzyca, nadci¶nienie - co robić?

pawels89 - 2011-11-14, 16:57
Temat postu: Nauropatia cukrzycowa, cukrzyca, nadci¶nienie - co robić?
Witam!
Mam potencjaln± klientkę wiek ponad 70 lat. Ma te schorzenia które wpisałem w temacie czyli Neuropatia cukrzycowa, cukrzyca, nadci¶nienie i dodatkowo problem z krzepliwo¶ci± krwi to znaczy bierze leki na rozrzedzenie krwi, a także leki na nadci¶nienie. Mam pytanie czy u takiej osoby mogę stosować masaż kończyn dolnych i górnych? Czy w ogóle mogę stosować masaż czy jest to zbyt niebezpieczne?
Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedĽ!

massagewarsaw - 2011-12-26, 16:41
Temat postu: kurs masaz tajski
tak, mozna masowac, ale niezbyt dlugo i delikatnie, z wyczuciem. Obserwuj reakcje i pytaj czesto o samopoczucie
RehaT - 2012-02-24, 11:32

Generalnie nie ma przeciwskazan.Sa ale wzgledne. Pacjenci z neuropatia czesto dostaja masaze suche, wirowe. Nadcisnienie leczone jak i problemy z krzepliwoscia sa tylko przeciwwskazaniem wzglednym czyli indywidualnym. Test na krzepliowsc zrob prosty. ucisnij mocno dane miejsce np na ramieniu i na drugie dzien wyjdzie czy krwiak lub nie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group