To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Czy masaż klasyczny = leczniczy?

iob - 2011-10-23, 15:03
Temat postu: Czy masaż klasyczny = leczniczy?
Mam pewną wątpliwość. Wiadomo, że z masażu klasycznego wynika wiele innych rodzajów, ale zastanawiam się, czy można go nazwać masażem leczniczym? Ostatecznie jego stosowanie pomaga na rozmaite schorzenia, a więc w jakiś sposób leczy. Patrząc na oferty kursów masaży natomiast klasyk i leczniczy są osobnymi ofertami. Czy istnieje między nimi jakaś jasno określona granica?

Dajmy na to, zakładamy firmę i musimy mieć ten numer związany z oferowanymi usługami - osobno jest masaż leczniczy, a osobno relaksujący i inne. Chcesz założyć firmę mając m.in. kurs masażu klasycznego a nie leczniczego tak typowo, więc wybrać tylko działalność "poprawiającą samopoczucie" czy też leczniczą?

Może to trochę zagmatwane, ale liczę że ktoś jednak zrozumie o co mi chodzi :)

massagewarsaw - 2011-10-23, 16:36
Temat postu: kurs masaz tajski
klasyczny moze byc leczniczym jesli wykonywany przez masazyste z uprawnieniami (technik masazu, fizjo, lekarz po dodatkowych kursach) i jesli ma medyczny cel (czyli potrzebna diagnoza).

kursy masazu leczniczego sa dla personelu medycznego, np pielegniarki, fizjo chcacy nabrac troche praktyki, jesli taki kurs jest otwarty dla wszystkich, to jest to naduzycie nazwy, wprowadzanie w blad uczniow.

nie mozesz wybrac dzialalnosci leczniczej, urzednik poprosi cie o przedstawienie dyplomu, bo uslugi lecznicze sa teraz zwolnione z vat i przez kontrole dokumentow urzednicy probuja przeciwdzialac naduzyciom.

zapewne ktos znajacy lepiej sprawe mnie poprawi czy cos dorzuci, mozesz tez szperac w starych watkach, bo przewijalo sie to wiele razy

iob - 2011-10-23, 16:57

Dzięki za odpowiedź :) no właśnie w tych ofertach kursów wszystko wygląda pięknie, a jak przychodzi co do czego, to są problemy. Tak czy siak chcę zostać raczej przy tym "poprawianiu samopoczucia", a jeśli klient powie, że ma dajmy na to migreny czy jakieś inne schorzenie, to wiem w razie czego jak pomasować i pomóc. Myślę że do tego nie muszę wpisywać kodu pkd (czy jak on tam) związanego z masażem leczniczym.
massagewarsaw - 2011-10-23, 17:00
Temat postu: kurs masaz tajski
tylko po kursie i bez wyksztalcenia medycznego nie mozesz wybrac leczniczego.
iob - 2011-10-26, 12:31

Rozumiem, skupiam się raczej na masażach raczej związanych z odnową biologiczną i poprawianiem samopoczucia, relaksie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group