To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Porady napisane przez specjalistów - Jak wykonać masaż całego ciała?

administrator - 2011-09-16, 19:50
Temat postu: Jak wykonać masaż całego ciała?
Masaż całego ciała - rozpoczynamy od największego obszaru czyli od masażu tylnej strony tułowia. Masowany leży na brzuchu z kończynami górnymi wzdłuż tułowia, głowa na boku. W pierwszej kolejności masujemy grzbiet i kręgosłupa następnie kark i bark.

To tylko fragment porady. Tutaj dalsza cześć porady pt: Jak wykonać masaż całego ciała?

vichtor - 2014-04-06, 17:39

Zupełnie się nie zgadzam z tym co jest napisane powyżej.
Odmian masażu jest mnóstwo jedne wykonuje się jak w powyższym schemacie, ale są takie, które wykonuje się od nóg w leżeniu przodem, w drugiej kolejności dopiero grzbiet, później leżenie tyłem, są takie, które rozpoczyna się w leżeniu tyłem. Tak więc jeśli ktoś jednoznacznie i definitywnie określa wykonanie masażu w taki a nie inny sposób... najdelikatniej mówiąc chyba jest mało otwarty na inne masaże niż taki, którym się zajmuje.

Rybkos - 2014-04-07, 10:43

Ja wykonuję od pleców, ale niektórzy wykonują od stóp i sam też tak próbowałem. Wtedy łatwiej poradzić sobie ze spiętymi plecami.
massagewarsaw - 2014-04-07, 11:37

a nie zaczyna sie tam, gdzie jest problem?
Rybkos - 2014-04-07, 15:55

a masaż stosujemy tylko leczniczo?
massagewarsaw - 2014-04-07, 16:14

a na masaz idzie sie "bo mi, panie, zupelnie nic nie dolega, jestem zdrowy jak ryba, a przyszedlem na masaz dla czystego relaksu, bo jest tanszy, niz koncert chopinowski z radia"?
Rybkos - 2014-04-07, 18:23

Skoro nie masowałeś nigdy kobiety, która wzięła sobie dla relaksu klasyczny czy relaksacyjny masaż całościowy (lub nie mieści ci się to w głowie, że niektórzy tak robią) to nie mamy o czym dalej pisać.
Kajaanna - 2014-04-09, 09:37

ja wykonałabym "po kolei", leżenie przodem, masaż stóp i nóg, pleców, szyi, lezenie tyłem,, masaż nóg, brzucha, klatki, rąk, twarzy, głowy ( na życzenie klienta). Było coś na te temat w szkole, ale nie umiem sobie przypomnieć dlatego wymysliłam swój sposób od dołu do góry.


ludzie przychodzą również na relaks, Jeden woli się zrelaksować przy piwie, ktoś pójdzie do kina a inny preferuje taką formę relaksu.

masazystkawro - 2015-10-17, 02:54

Dzięki, fajny artykuł. Ja również głównie zaczynam od pleców.
mariste - 2018-07-18, 07:34

Ciekawy artykuł. Polecam dopytać się osoby czy chce mieć wykonany masaz pleców czy może również klatki piersiowej. O wiele więcej osób skupia sie na wykonaniu masazu własnie w kierunku pleców :)

Powinno się również posiadać odpowiednie przeszkolenie. Tak aby nie zrobić osobie masowanej krzywdy



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group