To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Wyniki z egzaminu zawodowego czerwiec

pol - 2011-09-05, 20:05

To, że ktoś podał 70% zdawalności w poprzednich latach wcale nie musiało być kłamstwem, bo zależy na którą rubrykę patrzył. Tutaj przytoczyłem dane jedynie z egzaminu praktycznego, jako tego w którym ocena bardziej zależy od sprawdzającego. Część pisemna tj. testowa jest oceniana systemem zero-jednynkowym czyli a to a, b to b. Zaś w przypadku egzaminu praktycznego istnieją rozbieżności w ocenie np. wibracja przerywana wg pewnej książki to oklepywanie, zaś wg innej książki to po prostu wibracja i czy będzie punkt czy nie zależy wyłącznie od egzaminatora.
massagewarsaw - 2011-09-06, 11:44
Temat postu: kurs masaz tajski
pol napisał/a:
To, że ktoś podał 70% zdawalności w poprzednich latach wcale nie musiało być kłamstwem, bo zależy na którą rubrykę patrzył.

statystyka 70% dotyczyla pewnie konkretnej szkoly w dolnoslaskim, bo z reguly podaje sie wynik ogolny, z teoretycznego i praktycznego.

50% nie zdanych z praktycznego w ub. r. w dolnoslaskim oznacza, ze egzamin oblalo 50%, nawet jesli na teoretycznym wypadli znacznie lepiej.

dopoki nie ma konkretnych liczb, to, niestety, nasze wywody sa tylko ukladanka domyslow.

pol - 2011-09-06, 13:11
Temat postu: Re: kurs masaz tajski
massagewarsaw napisał/a:

50% nie zdanych z praktycznego w ub. r. w dolnoslaskim oznacza, ze egzamin oblalo 50%, nawet jesli na teoretycznym wypadli znacznie lepiej.

dopoki nie ma konkretnych liczb, to, niestety, nasze wywody sa tylko ukladanka domyslow.


Owszem z tym, że procent osób otrzymujących dyplom może być różny, gdyż uwzględnia osoby z poprzednich lat które nie zaliczyły teoretycznego, a którym w tym roku im się udało. Jak ktoś ma ochotę pobawić się liczbami to na stronach każdej komisji okręgowej z wcześniej wymienionych miast są sprawozdania i raporty. Tylko należy pamiętać, iż jest małe kłamstwo, duże kłamstwo i statystyka ;)

sid85 - 2011-09-08, 22:48

u mnie w szkole w 2010 roku zdało 100% w tym roku 8/17 uczniów ja mam egzemin za rok czytając te posty to stwierdzam jedno, w oke i cke jest większy bałagan niż w damskiej torebce :) niewiem czy śmiać się czy płakać
massagewarsaw - 2011-09-08, 23:44
Temat postu: kurs masaz tajski
niektore oke nawalily, ale to nie dramat.

wszystko w kluczach. Twoi nauczyciele maja troche czasu na znalezienie wytrycha, np analizujac niezdane prace. CKE tez pewnie wysle jakies instrukcje, zorganizuje szkolenia dla nauczycieli. Badz dobrej mysli

Masaz.Joanna - 2011-10-05, 09:51

Kilka danych statystycznych. Zdawalność etapu praktycznego: woj. dolnośląskie 39,6%, woj opolskie 42,9 %, woj. lubelskie 50,64%, woj.małopolskie 57,14%, woj. gdańskie 56,65%, woj. łódzkie 71,2%, woj. podkarpackie 72,64%.

Czy mógłbyś podac źródło tych danych?

massagewarsaw - 2011-10-05, 09:58

Masaz.Joanna napisał/a:

Czy mógłbyś podac źródło tych danych?


napisal

pol napisał/a:
... na stronach każdej komisji okręgowej z wcześniej wymienionych miast są sprawozdania i raporty

Masaz.Joanna - 2011-10-05, 13:45

ok, dzięki:)
adrick - 2012-01-13, 10:57

Mam dwa pytania do osób które zdały egzamin w zeszłym roku.
1. Czy opracowywaliście tylko czworogłowy + staw kolanowy?
2. Jak pisaliście tok masażu?
a)głaskanie powierzchowne, głaskanie głębokie, rozcieranie powierzchowne , głębokie
b)głaskanie naskórka, skóry właściwej, tkanki podskórnej, mięśni, rozcieranie naskórka itd.

W rozwiązaniach CKE są te dwie metody uznane jako prawidłowe w różnych latach. Jestem ciekaw co o tym sądzicie.

Pozdrawiam.

kRiv - 2012-02-05, 10:26
Temat postu: Re: liczba stron i takie tam
hiena napisał/a:
....albo po prostu nie zmieściły się w kluczu .... a z kluczem się nie dyskutuje.

Szanowna Pani egzaminator nie sprecyzowała swojej myśli ponieważ zmieścić się w kluczu=uzyć dokładnie takich samych sformułowań jakie zakłada klucz="wejść w umysł autora klucza" a to już zakrawa o metafizykę... moze warto wprowadzić w program nauczania na kierunku Technik Masażysta przedmiot o nazwie powiedzmy "jasnowidzenie"...

hiena napisał/a:
...tylko uczcie się korzystając z wiedzy i doświadczenia nauczycieli, ale też różnych dostępnych książek, to może się uda....

Drogie Koleżanki i Koledzy, przyszli technicy masażyści, uczcie się pilnie, ale nie liczcie na to że zdacie egzamin zawodowy bowiem to czy zdacie egzamin nie zalezy od Waszej wiedzy i umiejetności, ale od Waszego szczęścia i ślepego losu...

sylos121 - 2012-02-05, 10:39

adrick napisał/a:
Mam dwa pytania do osób które zdały egzamin w zeszłym roku.
1. Czy opracowywaliście tylko czworogłowy + staw kolanowy?
2. Jak pisaliście tok masażu?
a)głaskanie powierzchowne, głaskanie głębokie, rozcieranie powierzchowne , głębokie
b)głaskanie naskórka, skóry właściwej, tkanki podskórnej, mięśni, rozcieranie naskórka itd.

W rozwiązaniach CKE są te dwie metody uznane jako prawidłowe w różnych latach. Jestem ciekaw co o tym sądzicie.

Pozdrawiam.


wg mnie: głaskanie powierzchowne to głaskanie naskórka, skóry a głębokie to tkanki podskórnej.

kRiv napisał/a:
Drogie Koleżanki i Koledzy, przyszli technicy masażyści, uczcie się pilnie, ale nie liczcie na to że zdacie egzamin zawodowy bowiem to czy zdacie egzamin nie zalezy od Waszej wiedzy i umiejetności, ale od Waszego szczęścia i ślepego losu...


dziwne masz rozumowanie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group