To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Uzdrowiska Spa - Uzdrowisko Solec - Zdrój

administrator - 2011-07-15, 15:06
Temat postu: Uzdrowisko Solec - Zdrój
Województwo: Świętokrzyskie

Dane kontaktowe:

Uzdrowisko Solec-Zdrój
ul. 1 Maja 1
Telefon/fax: +48.41 377-60-17, 377-60-61
377-63-90, 377-67-19, 377-67-22, 377-60-25
Email: info@uzdrowiskosolec.pl
www: .uzdrowiskosolec.pl

Uzdrowisko Solec-Zdrój Sp. z o.o. jest małą, prywatną firmą, która znajduje się w bardzo malowniczej miejscowości Solec-Zdrój, posiadającej status gminy uzdrowiskowej. Nasze Uzdrowisko położone jest w powiecie buskim, w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, w obrębie Niecki Nidziańskiej. Solec-Zdrój usytuowany jest 3 km od trasy Sandomierz – Kraków, 20 km od Buska-Zdroju, 70 km od Kielc i 90 km od Krakowa. Północne rejony gminy wchodzą w granice Szanieckiego Parku Krajobrazowego. Sam Solec położony jest nad rzeką Rzoską, na wysokości 180 m n.p.m. Niecka Solecka to falista równina, zbudowana z margli kredowych, przykrytych mioceńskimi wapieniami oraz gipsami. Z występowaniem gipsów wiążę się obecność siarczanych źródeł wód mineralnych. Słone źródła, które znajdowały się na okolicznych łąkach, przyczyniły się do powstania nazwy miejscowości

Klimat Solca jest umiarkowanie bodźcowy, łagodny, o małej wilgotności i dużej liczbie dni słonecznych w roku. Uzdrowisko jest zaciszne, środowisko wolne od zanieczyszczeń przemysłowych i innych uciążliwości wielkomiejskich. Wszystkie te elementy sprawiają, że Solec-Zdrój to ekologiczna oaza, która jest idealnym miejscem do kuracji i wypoczynku.

annazhuty - 2013-11-07, 05:30

Jadę dziś do Solca Zdroju skorzystać z basenów termalnych,siarkowych itp. Napiszę po powrocie .
administrator - 2013-11-07, 08:40

annazhuty napisał/a:
Jadę dziś do Solca Zdroju skorzystać z basenów termalnych,siarkowych itp. Napiszę po powrocie .

Porób tez zdjęcia wstawimy na forum :)

Andromeda91 - 2013-11-28, 19:46

Ha! Miałam okazję spędzić tam czas, było to jakoś dwa miesiące temu. :) Na pewnej stronie czytałam o tym, a że przy okazji mam niedaleko rodzinę, to głupio byłoby nie spróbować. :) byłam pierwszy raz w takim miejscu i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Wystrój bardzo przyjemny, zabiegi świetne, czułam się bardzo zrelaksowana, baseny też fajne i polecam wszystkim to miejsce :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group