To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Uzdrowiska Spa - Uzdrowisko Busko - Zdrój

administrator - 2011-07-15, 15:02
Temat postu: Uzdrowisko Busko - Zdrój
Województwo: Świętokrzyskie

Dane kontaktowe:
„UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ” SPÓŁKA AKCYJNA
ul. F. Rzewuskiego 1
28-100 Busko-Zdrój
Telefon: 0-41-370-32-00
fax: 0-41- 378-41-54
Email: dyrekcja@ubz.pl
www: ubz.pl

Uzdrowisko Busko Zdrój powstało w południowej części miasta w miejscu, gdzie w XVIII wieku eksploatowane były słone źródła (warzenie soli).

Wizytówką miasta i uzdrowiska są „Łazienki” obecnie Sanatorium „Marconi”, które zajmuje centralne miejsce parku zdrojowego. Budynek Sanatorium „Marconi” został wybudowany w 1836 roku przez znanego warszawskiego architekta włoskiego pochodzenia Henryka Marconiego (1792-1863), autora m.in. Pałacu Wielopolskich w pobliskim Chrobrzu, Ratusza w Radomiu i Hotelu Europejskiego w Warszawie. Henryk Marconi wzorując się na starorzymskich obiektach użyteczności publicznej wybudował obiekt na kształt litery „T”, złożony z wysokiego korpusu głównego i dwóch parterowych skrzydeł bocznych. W pijalni wód mineralnych w holu głównym sanatorium „Marconi” znajdują się kolumny z głowicami korynckimi, tworząc jak gdyby bramy w czterech kierunkach, a patrząc do góry, widzimy dekoracyjną galeryjkę. Do sali koncertowej, kierują nas gipsowe posągi Orfeusza i Eurydyki. W sali koncertowej po obu stronach ścian, pomiędzy lustrami na kolumnach umieszczone są popiersia bogów rzymskich.

Rozwój uzdrowiska datowany jest od 1836 roku, jednak legenda głosi, że z kąpieli siarczkowych korzystała już Królowa Jadwiga, która czterokrotnie odwiedzała Busko razem ze swoim mężem Królem Władysławem. Leczył się również buskimi wodami Generał Napoleoński Feliks Rzewuski, który przyczynił się do powstania Uzdrowiska Busko.

Obecnie Sanatorium „Marconi” dysponuje 1i2-osobowymi pokojami o wysokim standardzie, apartamentami i Zakładem Przyrodoleczniczym. Architektonicznie przystosowane jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Sala koncertowa natomiast gości wybitnych artystów z kraju i zagranicy.

Dziś „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. dysponuje ok. 1000 miejsc w ośmiu obiektach sanatoryjnych i szpitalnych („Marconi”, „Mikołaj”, „Willa Zielona”, „Bristol”, „Maciej”, „Astoria”, „Krystyna”, „Oblęgorek”) oraz Specjalistyczny Szpital Kompleksowej Rehabilitacji i Ortopedii Dziecięcej „Górka”. Pobyt w naszym uzdrowisku to duża szansa wyleczenia schorzeń: reumatycznych, neurologicznych, ortopedycznych, pourazowych, kardiologicznych, dermatologicznych, osteoporozy i brucelozy. W ośmiu zakładach przyrodoleczniczych wykonywanych jest ponad 50 rodzajów zabiegów. Uzdrowisko posiada Przychodnię Uzdrowiskową w której znajdują się Poradnie Specjalistyczne: Reumatologiczna, Leczenia Osteoporozy, Neurologiczna, Dermatologiczna, Kardiologiczna, Laryngologiczna współpracujące w ramach umowy z NFZ. W ramach Uzdrowiska funkcjonuje Centralne Laboratorium, Pracownia Rentgenowska, Pracownia Densytometrii oraz Apteka.

Zapraszamy po zdrowie i relaks do „Uzdrowiska Busko-Zdrój” S.A.

AkukuBernard - 2016-09-12, 10:07

Ja bardzo polecam Sanatorium Krystyna, szczególnie dla osób po operacji zastawki czy baipasów.
luxye - 2019-02-07, 23:58

Myślę, że zdecydowanie lepszym sanatorium jest Bristol . Co prawda nie jest to na każdy budżet ale taki luksus w pakietach jakie oferują to naprawdę dobry wybór
melska - 2019-05-23, 12:41

Moi rodzice byli i polecają, byli bardzo zadowoleni z oferty zabiegowej.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group