To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Technika masażu twarzy

ewann1 - 2011-06-14, 17:19
Temat postu: Technika masażu twarzy
Witam

Mam pytanie jak wykonać poprawnie masaż twarzy. Pan Zborowski proponuje aby zacząć od czoła i lecieć w dół, a jak sobie przeglądam inne publikacje czy filmy to raczej jest odwrotna kolejność, od dekoldu w górę. To jak w końcu jest lepiej.
I czy możecie napisać jak przygotowujecie pacjenta do takiego masażu, wiadomo narpiew oczyszczenie twarzy, potem przegłaskanie całej twarzy itp. Ale jakbyście to napisali dokładnie jak Wy to robicie.

dziekuje ;)

martuska1989 - 2011-06-14, 17:29

Bo od czoła w dół jest masaż klasyczny, od dekoltu w górę- masaż kosmetyczny
ewann1 - 2011-06-14, 17:47

a co używacie do masażu twarzy. krem chyba się za szybko wchłania
adamm - 2011-06-14, 19:43

ja klasyczny robie od brody w górę...
martuska1989 - 2011-06-14, 20:17

No to nie wiem, ja pisałam projekt z porazenia nerwu twarzowego i mial byc klasyk od czola w dol.
massagewarsaw - 2011-06-14, 20:29
Temat postu: kurs masaz tajski
mart, nie chodzi o egzamin, tylko o masaz, i nie w porazeniu nerwu.

w masazu twarzy mozna stosowac wiele technik z drenazu, dlatego zaczac od podbrodka czy nawet szyi/obojczykow/dekoldu i stopniowo w kierunku czola.

jesli mamy zamiar uzyc drenazu, to zaden srodek poslizgowy nie jest potrzebny. Rowniez umycie skory nie jest konieczne (taka procedura jest w masazu kosmetycznym).

ewann1 - 2011-06-14, 22:34

mam wykonać masaż twarzy i nie jest powiedziane nic więcej, to ma być na rozmowie kawlifikacyjnej o pracę. nie jest zaznaczone czy ma byc to kosmetycnzy czy leczniczy. I nie nie mogę zapytać jaki to ma być ;)
Zacząć więc od dekoldu i brody czy od czoła??

massagewarsaw - 2011-06-14, 22:47
Temat postu: kurs masaz tajski
jesli zycza sobie twarz, a nie jest to szpital/klinika fizjo etc i nie zostana okreslone kondycje, to rob od szyi. Chodzi im raczej o wyprobowanie zdolnosci manualnych, niz o egzamin twojej wiedzy (o to moga zahaczyc w rozmowie kwalifikacyjnej).

raczej nie kieruj sie filmami, a ksiazkami, ale wykaz sie inwencja (np nie musisz zaczac od czola) i dodatkowymi motywami zaczerpnietymi z filmow - w razie pytan, to wiarygodniej powolac sie na ksiazke, niz na film z utuba

administrator - 2011-06-14, 23:28

Może to wam się przyda: Technika masażu twarzy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group