To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Egzaminie Praktycznym Czerwiec 2011 Co może być?

motka - 2011-06-14, 15:09

wazik87 napisał/a:
no wlasnie a ogolnie nie byl az taki trudny ten teoretyczny obawiam sie ze dowala cos mocnego na praktycznym gorzej jak dadza twarz albo grzebiet ja stawiam na konczyny i izometryczny tez moze byc nie chodzi o to ze jest krutki ale on ma fazy skurcz rozkurcz


gorzej jak będzie grzbiet?? To co byś wolał?? ;p Bo nie wiem ale wydaje mi się, że grzebiet to jedna z najprostszych części do zrobienia tym bardziej, że z tym się spotykamy najczęściej...

olgata - 2011-06-14, 15:17

Jeśli chodzi o CKE to dzwoniliśmy dziś do nich i udzielono nam informacji, że klucz zostanie umieszczony na stronie "pod koniec tego tygodnia"
wazik87 - 2011-06-14, 15:39
Temat postu: kurs masaz tajski
chodzi o to ze mozna sie pogubic w miesniach przyczepach itd bo na grzbiecie wiadomo nie jest trudny masaz ale wiesz przyczepy sa przeklenstwo co bedzie to bedzie a ide spac

[massagewarsaw - prosze nie przeklinac, przynajmniej nie bez powodu]

madziula89 - 2011-06-14, 16:00

nie wiem ajk wy ale ja się bardzo obawiam tego egzaminu

chociaz aby nie zmieniali na 1 stronie co powinien zawierać projekt w tamtym roku tak pozmieniali ze sie nie moglam polapac przeklenstwo albo neich bedzie klasyczny i grzbiet bo to ajkos da sie wykombinowac miesnie nie sa takie trudne na grzbiecie ale jak dadza twarz to masakra i ja uważam ze wreszcie będzie klasyczny

[massagewarsaw - jak wczesniej, nie przeklinamy, rozumie emocje, ale tu przeklenstwo z przeklenstwo do przeklenstwo ty przeklenstwo]

motka - 2011-06-14, 16:06

miejmy nadzieje, że bedzie cos z czym kazdy sobie poradzi ;) tak wiec życzę wszystkim powodzenia ;)
madziula89 - 2011-06-14, 16:12

nie dziękuje by nei zapeszyc a wlasnie rpzeglądam teraz projekt z 2009 roku mam caly wypisany przez osobe ktora zdawala i przeklenstwo niektore odpowiedzi albo metodyka są super opisnae wrecz wyczerpujaca ale wtedy byl klasyk i byla konczyna gorna

[massagewarsaw - magda, gdzie ty tego rynsztokowego jezyka sie uczylas? u mnie na podworku nie rzucali miesem w kazdym zdaniu]

Masaz.Joanna - 2011-06-15, 05:51

Metodyka powinna wyglądac jak w Prochowiczu...
Jeżeli znacie tok masażu wg Prochowicza i macie pojęcie o samym masażu i wiedzę merytoryczną to nie powinno byc problemu:)

Masaz.Joanna - 2011-06-15, 06:02

Do My-Imagination: Izometryczny również może byc i nie będzie to wcale takie krótkie do opisania, w końcu trzeba będzie wykonac wszystko z toku masażu (czyli częsc wstępna - palpacyjną ocenę, potem faza właściwa czyli 3 fazy izometrycznego i na końcu faza utrwalająca...Więc trochę pisania jest :)
Oczywiscie zależy to również od obszaru masażu czyli mięśnia, bądź grupy mięśniowej...
Warto wspomniec że przy m. izometrycznym wypadałoby określic struktury anatomiczne co podejrzewam może byc problemem dla osób z brakami z anatomii...

[ Dodano: 2011-06-15, 07:04 ]
W każdym razie Ja życzę wszystkim powodzenia, dajcie znac jak będziecie po jak wam poszło i co było :)

motka - 2011-06-15, 13:00

No to na całe szczęscie dali klasyke ;) a powiedzci pisaliscie całą noge czy tylko staw kolanowy i udo??
wazik87 - 2011-06-15, 13:18

ja pisalem staw i udo tylko glaskania powierzchnowe i glebokie dalem calej konczyny ale proste bylo tylko tak sie rozpisalem ze na koncu bylo malo miejsca na napisanie wszystiego zobaczymy co bedzie
magdalenka - 2011-06-15, 13:19

I co jak poszlo? Co konkretnie bylo do opracowania?
Mnie egzamin czeka w nastepnym roku.... :mrgreen:

wujo540 - 2011-06-15, 13:24
Temat postu: Jaki masaż napisaliscie?
Jaki masaż powinien być zastosowany?
katharinaa89 - 2011-06-15, 13:35

Hej, ja pisałam masaż całej kończyny ze szczególnym uwzględnieniem przedniej strony uda :)
motka - 2011-06-15, 14:00

magdalenka napisał/a:
I co jak poszlo? Co konkretnie bylo do opracowania?
Mnie egzamin czeka w nastepnym roku.... :mrgreen:


w tym roku był stan po złamaniu. Pacjent nie mógł do końca wyprostować nogi miał osłabione mięśnie przedniej strony uda :) masaż klasyczny :) do opracowania głownie bbył staw kolanowy i przednia strona uda :)

Cambira - 2011-06-15, 14:04

ja opisalam masaz tylko stawu kolanowego i uda.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group