To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Egzaminie Praktycznym Czerwiec 2011 Co może być?

wojtek508 - 2011-06-14, 11:05

...
massagewarsaw - 2011-06-14, 11:15
Temat postu: kurs masaz tajski
wojtek508 napisał/a:
obiło mi się o uszy.

jesli sie komus obilo o uszy i zostalo to ujawnione publicznie, np na forum, to komisja ma obowiazek zmienienia egzaminu, bo to moze oznaczac, ze byl przeciek. Maja kilka kompletow egzaminow, wlasnie na taki przypadek. Wchodza tu na forum rowniez egzaminatorzy, moze z ministerstwa, m.in zeby znalezc jakies nieprawidlowosci.

najlepiej dac sobie luz, zrelaksowac sie, isc na masaz, wymoczyc sie w wannie z olejkami, wyspac sie - w zmeczeniu i napieciu nerwowym nie dzialamy sprawnie.

Masaz.Joanna - 2011-06-14, 14:04

Cytat:
Ja typuję rozcieranie jako segmentarny, zas kolejność jest limfatyczna. O węzłach nie musza pisać, kolejność sugerowała. Ale jelpopy z CKE mogły sie pomylić, nie byłby to pierwszy przypadek.

Absolutnie kolejnosc nie jest taka jak w drenażu! nie ma tutaj mowy o węzłach chłonnych i conajmniej 2-krotnym opracowaniu węzłów / stawów- na 100 % segmentarny!

motka - 2011-06-14, 14:10

Jeśli chodzi o masaż "odchudzający" to techniki której nie można stosować to rozcieranie...
"Jest to bardzo intensywny masaż. Polega na głębokim ugniataniu, uciskaniu, szybkim oklepywaniu ciała i silnej wibracji"
Sama się zawiodłam bo zaznaczyłam wibracje...

Masaz.Joanna - 2011-06-14, 14:11

Dokładnie... nie ma co się zastanawiac.. Uczyliscie się 2 lata i jeżeli macie zaległości to nie nadrobicie ich w przeddzień egzaminu...
A polemizowac co będzie myślę że nie ma sensu:)
W każdym razie życzę wszystkim powodzenia w środę:)

lukitwin - 2011-06-14, 14:23

Witam. Jest szansa by ktoś z Was podlinkował test ?
Pozdrawiam,

wazik87 - 2011-06-14, 14:25

własnie moze ktos ma pytania i moze wspolnie jakos to opracujemy bo czekac na wymiki ile moozna a co myslicie co bedzie jutro mnie doszly sluchy ze izometryczny sie szykuje a wy jak obstawiacie
LePimp - 2011-06-14, 14:29

Jesli do jutra nie opublikują odpowiedzi to może mi się uda wkleić tu pytania. Powinienem dostać ten arkusz, raczej nie bedzie problemu. Tym się póki co nie stresujmy. Po jutrzejszym projekcie bedziemy ię martwić całością :)
lukitwin - 2011-06-14, 14:35

Mnie generalnie jeszcze został rok do egzaminu, nie mniej jednak chciałbym mieć już rozeznanie z czym to się je. Wcześniejsze egzaminy już przeglądałem dlatego też interesuje mnie tegoroczny.

Jeśli jutro byś mógł , będę dłużny.
Pozdrawiam.

LePimp - 2011-06-14, 14:36

Po tym co było w części teoretycznej śmierdzi segmentarnym na projekcie. Zresztą zaczynają kombinować. Zawsze był klasyczny, a rok temu niespodzianka - drenaż i sporo ludzi popłynęło. W sumie to żaden problem bo po szkole umiemy to zrobić (powinniśmy). Cały pic polega na tym, że ludzie którzy układają pytania potrafią wystrzelić za jedno polecenie 15 punktów. Niech to będzie wymienienie możliwych przesunięć odruchowych. Każdy coś tam napisze, ale jeśli nie zna ich wszystkich na pamięć to pewnie 5-10 pkt straci. Projekt nie sprawdza umiejętności masażysty i to jest porażka. Znam ludzi którzy rok temu (drenaż) pisali, że zrobiliby oklepywania i w ogóle jakieś brednie, a zdali i teraz "leczą" pacjentów...

Tak czy siak, kto nie pisze niech trzyma kciuki :grin:

My-Imagination - 2011-06-14, 14:43

Stawiam na klasyczny, bez udziwnień.. Izometryczny całkiem odpada, za mało danych do rozpisania i w ogóle krótki masaż...
Obstawiam klasyczny albo segmentarny nic po za tym :)

madziula89 - 2011-06-14, 14:46

ja np mam zaległosci zobacyzmy ale moze jeszcze coś tkm pamiętma i nie będzie źle

[ Dodano: 2011-06-14, 15:48 ]
ja powiedizalam jak w tm roku nnie pójdzie mi to za rok podchodze poraz trzeci i ostatni.

[ Dodano: 2011-06-14, 16:16 ]
nie wiem jak wy ale mi największy kłopot sprawia metodyka

motka - 2011-06-14, 14:46

Jeśli do jutra nie dadzą odpowiedzi postraam się przepisać tu wszytskie pytania i odpowiedzi :)
W tamtym roku był drenaż i podobno dużo osób nie zdało tak więc mam nadzieje, że w ttym roku się zlitują i postawią na coś łatwiejszego :)

wazik87 - 2011-06-14, 14:51

no wlasnie a ogolnie nie byl az taki trudny ten teoretyczny obawiam sie ze dowala cos mocnego na praktycznym gorzej jak dadza twarz albo grzebiet ja stawiam na konczyny i izometryczny tez moze byc nie chodzi o to ze jest krutki ale on ma fazy skurcz rozkurcz
lukitwin - 2011-06-14, 14:51

motka napisał/a:
Jeśli do jutra nie dadzą odpowiedzi postraam się przepisać tu wszytskie pytania i odpowiedzi :)
W tamtym roku był drenaż i podobno dużo osób nie zdało tak więc mam nadzieje, że w ttym roku się zlitują i postawią na coś łatwiejszego :)


Łatwiej będzie zeskanować, nie trać czasu na pisanie. Może ktoś zrobi skan i wrzuci :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group