To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Egzaminie Praktycznym Czerwiec 2011 Co może być?

zbyszek - 2011-06-13, 21:13

olgata napisał/a:
dziękuję :smile: widać Ktoś gdzieś musiał popełnić błąd :roll: eh. czuję się okropnie niedouczona :oops: ?

Nie przejmuj się to i tak juz prehistoria. Sama pomyśl: jesli mierzy sie jakis odcinek, to przecież w zależności od wzrostu znaczy to zupełnie co innego :)

anuskaaaa - 2011-06-13, 21:15

Ja zaznaczyłam w 35 a, bo zawsze na końcu powinny być ćwiczenia biernie to potraktowałam to jako ćwieczenie biernie.

Mam nadzieje że nie będzie segmentarnego bo nie robiliśmy tego projektu w ogóle...
Sportowy to samo. Centryfugalny to samo nawet nie dotknęliśmy tego projektu.

Nas nastawiali na limfatyczny i izometryczny, klasyk był w sumie w styczniu więc pewnie teraz zaszaleją ;/ ale zazwyczaj jedna część jest trudna a druga trochę łatwiejsza, więc mniejmy nadzieję że po trudnym teście, praktyka będzie łatwiejsza ;)

anuskaaaa - 2011-06-13, 21:17

zespół bolesnego barku już był parę lat temu na egzaminie, albo coś podobnego ale był do wymasowania bark i czworoboczny grzbietu z tego co pamiętam, więc raczej nie potwórzą tego samo.
Justka184 - 2011-06-13, 21:21

A jeśli klasyk twarzy w porazeniu n. twarzowego to jakie techniki i po której stronie robimy masaż rozluźniający i pobudzajacy?
anuskaaaa - 2011-06-13, 21:25

wg tego co miałam to robimy tylko część twarzy porażoną i wszystkie techniki w danych obszarze, i wg kolejności takie jak w książce Zborowskiego "masaż klasyczny"
olgata - 2011-06-13, 21:28

Zapewne masz rację Zbyszku :grin: ale cóż ja mogę powiedzieć, z której strony by nie spojrzeć, jestem tylko głupkowatym dziecięciem praktycznie bez żadnego doświadczenia.

Spodziewajcie się niespodziewanego jak to mówio :lol: I wiecie co, po prostu chyba przestanę snuć domysły bo mnie to jakoś negatywnie nakręca :wink:

Anuskaaaa, oczywiście podzielam Twoją nadzieję. i niech się dzieje co chce.

madziula89 - 2011-06-13, 21:32

a to proażenie nerwu twarzowego to w której książce moge znaleśc
Justka184 - 2011-06-13, 21:35

jesli sie nie myle w 5 Zborowskiego( masaż w wybranych jednostkach cz 2)
anuskaaaa - 2011-06-13, 21:42

masaż klasyczny Zborowski tam jest opisany szczegółowo masaż twarzy.
madziula89 - 2011-06-13, 21:46

oki dzięki znalazłam aż strasz pomyśleć co przygotuja nam na ten egzamin

[ Dodano: 2011-06-13, 22:52 ]
sorki strach* jestem taka zmęczona że już litery gubie

MarciaXXS - 2011-06-14, 07:39

My-Imagination napisał/a:
Egzamin był beznadziejny!!!!
Pytania w ogóle z kosmosu wzięte...

PS. Jeżeli chodzi o pytania:
1. Schobera - test na lędźwie
2. Pytanie dotyczące masażu odchudzającego, na otyłość - wibracja
3. czego nie wolno wykonywac aby dodatkowo nie spłycac oddechu - energicznej wobracji w okolicy mostka



Ja wczoraj pisałam egzamin ale mam pewne wątpliwości do udzielonych przez Ciebie odpowiedzi... Możliwe, ze się mylę (i mam nadzieję, bo odpowiedziałam tak, jak Ty napisałeś); podam to co znalazłam w Zborowskim:
1. Schobera - na lędźwie
2. na otyłość - nie powinno się stosować olepywań (wg moich znajomych w liczbie kilku osób) ponieważ przez mikrouszkodzenia powstające w mięśniach dochodzi do superkompensacji i tym samym - przyrostu masy mięśniowej. ale z drugiej strony oklepywanie bardzo pobudza przemiane materii i "rozbija" tkankę tłuszczową...
3. odnośnie spłycania oddechu - Zborowski pisze, że energiczna wibracja działa na ukł oddechowy bardzo dobrze ;/

mam nadzieję, ze moje rozumowanie jest błędne a poprawne odpowiedzi zapisał My-Imagination ...
a co myślicie o pytaniu z rozcieraniem - segmentarne czy limfatyczne? w sumie i w jednym i w dtugim masazu takie wystepuje, i drugie pytanie, -udo-kolano-podudzie-staw skokowy-stopa- kolejność limfatyczna czy segmentarna? w sumie o węzłach chłonnych nic nie piszą...

zbyszek - 2011-06-14, 07:52

MarciaXXS napisał/a:

a co myślicie o pytaniu z rozcieraniem - segmentarne czy limfatyczne? w sumie i w jednym i w dtugim masazu takie wystepuje, i drugie pytanie, -udo-kolano-podudzie-staw skokowy-stopa- kolejność limfatyczna czy segmentarna? w sumie o węzłach chłonnych nic nie piszą...

Ja typuję rozcieranie jako segmentarny, zas kolejność jest limfatyczna. O węzłach nie musza pisać, kolejność sugerowała. Ale jelpopy z CKE mogły sie pomylić, nie byłby to pierwszy przypadek.

zbyszek - 2011-06-14, 07:52

Ptaszki ćwierkają coś na temat skoliozy
anuskaaaa - 2011-06-14, 07:54

1. test Schobera jest na lędźwie na pewno,
2. co do oklepywania w zależności co do książki z której zostało brane, bo nie ma czegoś takiego jak masaż odchudzający ... wyjdzmy od tego punktu, wg Zborowskiego jest to oklepywanie, ale wg Prochowicza oklepywanie bardzo pobudza przemiane materii i rozbija tkankę tłuszczową
3. spłycanie oddechu tego akurat nie wiem, nie jestem pewna, ale przy sprężynowaniu klatki piersiowej może dojść do hiperwentylacji...

co do rozcierania to wyżej napisałam definicję rozcierania segmentarnego z książki, więc wydaje mi się że o to chodziło, bo wg Walaszka rozcieranie w limfatycznym jest inaczej napisane....
a pytanie odnośnie dobrej kolejności też jest kiepskie bo tutaj można zaznaczyć także masaż podwodny.... Jednakże kolejność segmentarna, ponieważ w pytaniu było charakterystyczne opracowanie kończyny, a nie limfatyczny inaczej jest opisany.

[ Dodano: 2011-06-14, 08:58 ]
w Zborowskim masz dokładnie napisaną kolejność co do segmentarnego, a Zborowski masaż limfatyczny jest zupełnie inaczej rozpisany limfatyczny więc jeśli brali ze Zborowskiego pytania to będzie segmentarny ale jeśli z Walaszka to nie koniecznie.

madziula89 - 2011-06-14, 10:23

nie no tylko nie skolioza


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group