To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Masaż klatki piersiowej

stynka000 - 2011-06-02, 16:11
Temat postu: Masaż klatki piersiowej
Chciałam zapytac ze u mezczyzn wystarczy zdjąc bluzkę i potem masowac a u kobiety???tez trzeba zdjąc biustonosz przy masazu kl.piersiowej????odp.

Technika jak wykonać masaż klatki piersiowej.

massagewarsaw - 2011-06-02, 16:31
Temat postu: kurs masaz tajski
stynka000 napisał/a:
Chciałam zapytac ze u mezczyzn wystarczy zdjąc bluzkę i potem masowac a u kobiety???tez trzeba zdjąc biustonosz przy masazu kl.piersiowej????odp.

twoje pytania i ich styl http://forum.e-masaz.pl/s...uthor=stynka000 sa powalajace z nog, a kobieta moglaby powiedziec "cycki opadaja"

administrator - 2011-06-02, 20:10
Temat postu: Re: Masaz klatki piersiowej
stynka000 napisał/a:
Chciałam zapytac ze u mezczyzn wystarczy zdjąc bluzkę i potem masowac a u kobiety???tez trzeba zdjąc biustonosz przy masazu kl.piersiowej????odp.

Chyba masz zamiar masować dekolt tak? Możesz zostawić pacjentkę w biustonoszu albo zakryć racznikiem. Faktycznie dziwne pytania.

stynka000 - 2011-06-02, 21:11

nie o dekolt ,tylko masaz klatki piersiowej z przodu i na bok.to jak wygląda masaz u kobiet ??
Piotrek Medic - 2011-06-02, 21:12

pytanie w jakim celu masujesz- wbrew pozorom ma to duże znaczenie czy prosisz o zdjęcie stanika czy nie
stynka000 - 2011-06-02, 21:17

juz nie wazne:)
Piotrek Medic - 2011-06-02, 21:19

stynka000 napisał/a:
juz nie wazne:)


Nie no zadałeś pytanie i jest to ważne- bo to cel jaki stawiasz przystępując do masażu definiuje Ci:
- pozycję jaką ma przyjąć pacjent
- co ma odsłonić
- z jaką siłą działasz
- jakie techniki stosujesz
- jaką częstotliwość ustalisz


Także jest to ważne

stynka000 - 2011-06-02, 21:25

o ludzie pierwszy raz czytam to co napisałes ,i nawet niewiem:)bo wiesz ja jestem na 1 roku i ucze sie jeszcze .......i naet jeszcze pani nie mowila o defjncie......
Piotrek Medic - 2011-06-02, 21:29

Jeśli chodzi o zwykły przeciętny masaż klasyczny u kobiet zazwyczaj prosi się o zdjęcie biustonosza i przykrywa się klatkę piersiową ręcznikiem ( ja tak zazwyczaj robię o ile zdarza mi sie masować klatkę piersiową u kobiety). Mozna to zrobić również w staniku, gdyż tak naprawdę u kobiety dostępy jest górny akton mięśnia piersiowego wielkiego nad biustem ale to też zależy...

Spoko, że jesteś na pierwszym roku ale zawsze- dam Ci taką radę na przyszłość zadawaj pytanie o cel masażu wtedy będzie łatwiej ci odpowiedzieć samemu na pytanie ,,czy odsłaniać i co odsłaniać"

stynka000 - 2011-06-02, 21:33

Wielki Dzięki teraz rozumiem:)
administrator - 2011-09-16, 18:15

Jak wykonać masaż klatki piersiowej?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group