To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Podstawy kliniczne w masażu - Ból główy a masaż

hella - 2018-01-18, 12:52

Samym masażem?
marika34 - 2018-01-18, 13:44

Wbrew pozorom tak.Nie wiem czy czytałaś ale masaze potrafią mieć naprawdę fajne działanie odprężające i faktycznie są w stanie znacznie zredukować bóle głowy. Nawet jeśli są to spore bóle....
Inne sposoby to"
nasz własny relaks
rumianek
oczywiscie tabletki przeciwbólowe ( chociaż ich nie powinno się nadużywać poniewaz potrafią uzależniać)
ewentualnie zabiegi takie jak wstrzyknięcie toksyny botulinowej. Dezaktywuje ona zakończenia nerwów, które mogą powodowac bole.
blogkobiet.pl/migrena-czy-mozna-ja-skutecznie-pokonac/

lucas - 2018-03-27, 17:14

Ja sam kiedyś stosowałem akupresurę na ból głowy ;)
Wojtek909 - 2018-04-06, 11:10

Dobry masaz głowy pomaga na ból głowy.
bonka - 2018-09-18, 06:40

O ile oczywiście problem z bólem głowy wynika z napięcia karku oraz z kręgosłupa. Jesli głowa boli, najlepiej jest wybrać się do lekarza oraz neurologa ( pisże tutaj nie o okazjonalnych bólach głowy ale o częstych bólach, które nawracają).

Ból z tyłu głowy może również pochodzić od kręgosłupa. Dzieje się tak szczególnie w przypadku problemów i zwyrodnień w odcinku szyjnym. Aby go zdiagnozować konieczne jest badanie rentgenowskie szyi. Leczenie, w zależności od zmian w obrębie szyjnym, może przebiegać u fizjoterapeuty lub ortopedy, a czasem konieczna jest operacja. Pomagają oczywiście masaże.
https://zdrowie.tvn.pl/a/silny-bol-z-tylu-glowy-co-moze-byc-jego-przyczyna-czy-jest-niebezpieczny
Jeśli przyczyną jest napięcie mięsni karku, a często tak bywa u osób pracujących w jednej pozycji przy biurku, masaz jest najsensowniejszym rozwiązaniem.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group